У деяких місцях на Дніпрі купатися вже не можна

Там активно розмножуються синьо-зелені водорості, які виділяють небезпечні для здоров’я людини токсини, що можуть спричинити алергію та кон’юнктивіт. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, передає видання Сільські обрії.

Моніторинг якості поверхневої води в акваторії Кременчуцького водосховища, який проводився лабораторією Черкаського гідрометцентру впродовж квітня-червня, показав перевищення гранично допустимих концентрацій марганцю, шестивалентного хрому, фенолів та цинку. Зокрема марганцю у деяких місцях акваторії в 15 разів більше норми.

«У створі 6 км нижче м. Черкаси (500 метрів нижче скидів ПАТ «АЗОТ») концентрації марганцю перевищували ГДК у 15 разів. Порівняно з фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації мангану у створі нижче міста збільшились у 2,4 разу, – поділився на своїй сторінці в соціальній мережі Віталій Постригань. – Результати спостережень другого кварталу 2018 року показали також, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена вище допустимих норм міддю, шестивалентним хромом та фенолами до 6 ГДК, цинком до 8 ГДК. Окрім цього, через інтенсивне розмноження водоростей вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих».

За словами Віталія Постриганя, причина забруднення поверхневих вод Дніпра –  «промислові та комунальні скиди в річку».

Липень 17, 2018 в 12:51 / Переглядів: 672

Теми: Події,Суспільство,Черкащина