Історичний литовський корабель вирушив в подорож по Дніпру

“Вітаутас Великий” пройде уздовж всього Дніпра і відвідає Переяслав-Хмельницький, Канів, Черкаси, Запоріжжя, Херсон та Одесу, повідомляє Сьогодні.

З піснями і танцями на річковому вокзалі в Києві 27 червня українці зустріли учасників литовського телепроекту “Національна експедиція”. Литовська делегація прибула на кораблі “Вітаутас Великий” – копії старовинного литовського корабля 18 століття.

“13 метрів завдовжки і 2,7 метра завширшки. Це плоскодонка, тобто 35 см ходить під водою … (швидкість – Ред.) Приблизно 10-12 км на годину”, – розповів капітан корабля Сімас Кнапкіс.

Судно спустили на воду біля Прип’яті, і експедиція пройде уздовж всього Дніпра – будуть знайомити литовського глядача з українською історією та культурою.

“Мета цього проекту – показати Україну, показати дружбу між Литвою і Україною, зустрічатися з людьми, неформально спілкуватися, показувати міста, історичну спадщину України – нашої спільної історії. Але не тільки – і сучасне життя України, в першу чергу”, – зазначила посол Литви в Україні Маріс Януконіс.

У команді корабля – 42 людини: відомі литовські історики, біологи і журналісти. Роботи, за їхніми словами, їм належить багато – планують створити 28 телепередач, які вже восени побачать литовські глядачі.

“Ми знімаємо десь по 16 годин на день, спимо по 4-5 годин, у нас 3 знімальні команди, 3 оператори, 3 звукооператори, 3 дрон-оператори, режисери, продюсери – і ми за день знімаємо близько 60 годин матеріалу” , – розповів телеведучий і продюсер проекту Едмундас Якілайтес.

Учасники експедиції мають намір відвідати Переяслав-Хмельницький, Канів, Черкаси, Запоріжжя, Херсон, а завершити маршрут через три тижні в Одесі.

 

Липень 3, 2018 в 09:24 / Переглядів: 750

Теми: Події,Спорт,Суспільство,Україна,Черкащина