На Черкащині екологічна катастрофа: нечистоти невідомого походження затопили Рось (фото)

На річці Рось в територіальних межах села Виграїв Корсунь-Шевченківського району сталося екологічне лихо: масна речовина зеленого кольору затопила водойму, знищуючи всю живність. Про це йдеться у спільноті Надросся соціальної мережі Фейсбук.

“Ці жахливі фото ми відзняли на базі відпочинку «Квазар» у Виграєві. Моторошно зеленого кольору щось схоже на масну фарбу плаває вздовж берега. Є підозра, що десь вище по течії був скид виробничих відходів. Працівники бази розповіли, що зелена фарба потужним струмом пропливла по руслу Росі вранці від 7 до 9 години. Завтра санстанція проведе лабораторні дослідження і повідомить результати. Поки що у воду в районі «Квазара» не тільки не можна поткнутися, а й наблизитися страшно. Тут масово дохне річкова живність, а відпочивальники тікають додому.” – йдеться у повідомленні.

Журналістка Галина Добровольська Погрібна повідомила на своїй сторінці у Фейсбук, що екологічне лихо сталося ще 16 червня.

“Отримали тривожну інформацію від директора бази відпочинку Квазар-Рось (с.Виграїв, Корсунь-Шевченківського р-ну) Віталія Павловича Бондара про факт забруднення річки Рось. “Вперше ми помітили синьо-зелену піну з плівкою на воді в районі облаштованих пляжів бази відпочинку, загиблу рибу 13 червня. Одразу повідомили місцевим екологам. Приїхали лаборанти, воду взяли на аналіз. Потім брудна вода зійшла. Ми очистили повністю пляж своїми силами і у вихідні 16 та 17 червня вода була чиста і прозора. 
18 червня у понеділок після 7 ранку знову з’явилася дуже брудна вода, плівка на воді була зелено-синя, від рук відмити неможливо. Знову багато мертвої риби.”

Наразі нечистоти за течією допливли до села Стеблів.

Червень 18, 2018 в 22:22 / Переглядів: 2479

Теми: Події,Суспільство,Черкащина