В ОДА розповіли про створення національного природного парку «Холодний Яр»

1508911842_D0B3D0BED0BB-1024x596Правові основи організації, охорони, ефективного використання природно-заповідного фонду України, відтворення його природних комплексів та об’єктів регулюються Законом України «Про природно-заповідний фонд України». Так, статтею 20 Закону визначено, що національні природні парки є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення.

У разі схвалення клопотань центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища проводиться їх погодження з власниками та первинними користувачами природних ресурсів у межах територій, рекомендованих для заповідання.

Роботи щодо створення національного природного парку «Холодний Яр» проводяться з 2014 року.

Клопотання про необхідність створення національного природного парку «Холодний Яр» підготовлене Черкаським національним університетом ім. Б. Хмельницького від 18.09.2014 № 1338/01-11, схвалене Міністерством екології та природних ресурсів України листом від 16.10.2014 № 5/3-9/12577-14 та направлене до обласної державної адміністрації для подальшої роботи.

З урахуванням рішення Черкаської обласної ради від 12.10.2016 № 9-30/VII щодо неприпустимості створення національного природного парку «Холодний Яр» без погодження з місцевими громадами проводиться пошук альтернативних варіантів створення НПП.

Для розгляду кваліфікованими спеціалістами у сфері заповідної справи до Міністерства екології та природних ресурсів України направлені матеріали щодо створення НПП на території Чигиринського та Кам’янського районів загальною площею 5 375,528 га, з яких:

– 3878,0 га за рахунок земель ДП «Чигиринське лісове господарство», ДП «Кам’янське лісове господарство», до яких увійшли землі під існуючими об’єктами природно-заповідного фонду, квартали лісництв, включення яких дозволяє зберегти робочі місця, поповнення місцевих бюджетів та не зачіпає інтересів населення;

– 1 497,528 га землі запасу та резерву не надані у власність і користування  за межами населеного пункту, переважна частина яких складають яри, невдоби та земельні ділянки, поверхня яких порушена внаслідок зсувів та повеней.

Погодження щодо створення НПП на території Чигиринського та Кам’янського районів загальною площею 5 375,528 га надано органами виконавчої влади у сфері містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та культурної спадщини, органами, що перебувають у підпорядкуванні Держгеокадастру (на умовах) та Держлісагентства.

Варіант створення НПП на площі 5 375,528 га враховує інтереси місцевих громад, оскільки до пропонованих для заповідання територій не включені земельні ділянки, які надані у власність та користування громадянам та державних підприємств лісового господарства в частині збереження їх колективу, лісництва, надходжень до бюджету та дає можливість забезпечити належний рівень ведення лісового господарства.

Довідково:

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, станом на 2017 рік при створенні НПП у варіанті запропонованому ініціаторами площею 8 500 га призведе до:

– скорочення робочих місць на 106 осіб;

– розформування ДП «Камянське лісове господарство» (вилучається 44 % лісового фонду підприємства);

– зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів (у 2016 році ДП «Камянське лісове господарство» сплачено 18,8 млн грн, зокрема до місцевого 5,5 млн грн).

 

Автор статті 

8 Червня, 2018 в 13:53 / Переглядів: 588

Теми: Аналітика,Політика,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про