У 2018 році кіберполіція задокументувала більше 200 випадків розповсюдження у мережі Інтернет дитячої порнографії

Про це розповів заступник начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України Віталій Чубаєвський під час конференції щодо протидії торгівлі людьми в умовах сучасності, яка розпочала свою роботу сьогодні, 6 червня, у місті Одеса.

За словами Віталія Чубаєвського, за чотири місяці 2018 року працівники Департаменту кіберполіції Національної поліції України виявили 224 кримінальних правопорушення, передбачених статтею 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) КК України. Для порівняння, за аналогічний період 2017 року було виявлено близько сотні злочинів цієї категорії.

Він додав, що така динаміка пов’язана з тим, що все більше злочинів вчиняються з використаннямсучасної інженерії. Для приховання своїх злочинних дій зловмисники все частіше використовують сучасні технології та засоби анонімізації.

“З кожним роком кількість таких злочинів у всесвітній мережі зростає. При цьому не завжди жертви добровільно беруть участь у сексуальних стосунках. В окремих випадках їх змушують до цього, застосовуючи психологічний або фізичний тиск”, – зазначив заступник керівника Департаменту кіберполіції.

Крім того, Віталій Чубаєвський відзначив, що у контексті сексуальної експлуатації, соціальні медіа дозволяють зловмисникам отримувати доступ до потенційних жертв і значно спрощують їх вербування. Так, нещодавно кіберполіція викрила чоловіка у примушуванні дітей до створення порнографічних зображень у соцмережах.

За його словами організація сексуальної експлуатації через Інтернет проявляється у нових формах. До таких можна віднести організацію діяльності веб-студій, що дозволяють переглядати порнографічні зображення в режимі онлайн абсолютно анонімно. Нерідко до такої діяльності залучаються і неповнолітні, вважаючи такий заробіток легкодоступним. Так, у 2018 році працівники Департаменту задокументували декілька випадків залучення неповнолітніх дівчат до роботи моделей у веб-порностудіях.

“Ми повинні приділяти особливу увагу питанням інформування громадськості з цього приводу. Широкомасштабна інформаційна кампанія дозволить створити умови нетерпимості до будь-яких спроб залучення дітей у сексуальне рабство”, – зазначив він.

Круглий стіл на тему “Виявлення, попередження та розслідування злочинів торгівлі людьми, вчинених із застосуванням інформаційних технологій” розпочав свою роботу сьогодні, 6 червня, у місті Одеса. Захід відбувся за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні за участі керівників підрозділів Причорноморського регіону Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Департамент комунікації

Національної поліції України

7 Червня, 2018 в 16:29 / Переглядів: 544

Теми: Аналітика,Кримінал,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про