В Умані невідомі розповсюджують повідомлення про продаж наркотичних засобів

“Солі, спайси, бохі” – і номер каналу в месенджері Telegram. Біля публічних місць, невідомі залишили свої оголошення про продаж наркотиків, вийнятком не стали школи, університети, коледжі  і навіть дитячі майданчики, пише Вечірня Умань.

Для розповсюдження використовують  месенджер Telegram. Справа в тому, що це – чи не єдиний такий сервіс, прямого доступу до якого, не мають спецслужби та правоохоронці.

Схема угоди елементарна: бажаючі придбати заборонені речовини через популярну соціальну мережу  ( назвемо їх умовно «П»- ПОКУПЕЦЬ» зв’язуються з автором цієї ганебної пропозиції ( умовно «А»- «АВТОР») за вказаним в оголошенні ніком в Телеграмі. Тоді «А», дає номер рахунку «П», на який той повинен перерахувати кошти. Після того як кошти будуть на рахунку, «А» залишає замовлення в певному місці, а точну адресу, де знаходиться придбаний товар відправляє «П», через  ту саму соціальну мережу.  Це робиться для максимальної безпеки. Ніхто нікого не знає в обличчя, ніхто нікого не видасть, якщо раптом й потрапить до рук правоохоронців.

Уманчани обурені таким нахабством, адже автори оголошень про незаконні речовини  залишили свої контакти у місцях, де найчастіше бувають саме діти та молодь.

-Щодня я прохожу коло школи-гімназії та йду в сторону Осташівки, повз агротехнічного та медичного коледжів,  лише за цей незначий проміжок шляху є бачу 3 ідентичних надписи про продаж наркотиків. Чому хоча б власники будівель не зафарбують цю гидоту?- розповів уманчанин,  студент Андрій.

-Сьогодні помітила на лавці дивний підпис. Як думаєте – це наркомани? – зазначила уманчанка Тетяна у соціальній мережі Фейсбук, після того як знайшла оголошення про наркотики на дитячому майданчику.

Так відбувається не тільки в Умані. Жителі інших міст України скаржаться на збільшення онлайн-дилерів. Сприяє цьому розвиток нових технологій, а також анонімність інтернет-користувачів. Тепер клієнту не потрібно особисто шукати розповсюджувачів “зілля”, вийти з ними на зв’язок, договоритися про зустріч. Вистачить лише зайти на зазначений прямо на стіні анонімний канал Telegram  зробити замовлення, заплатити на банківську картку або поповнити рахунок телефону.

Червень 6, 2018 в 08:55 / Переглядів: 1109

Теми: Кримінал,Суспільство,Умань,Черкащина