Черкащан попереджають про високу активність кліщів

Весна – час прогулянок у лісах і парках, де можна зустріти значну кількість іксодових кліщів. У поточному році вона розпочалася блискавично з різким переходом до середньодобової температури, характерної для літнього періоду вже на початку квітня. Хоча у попередні роки активність кліщів спостерігалася на початку березня, після танення снігового покриву, через аномальні погодні умови кліщі в цьому році вийшли із зимової діапаузи набагато пізніше, ніж зазвичай, лише на початку квітня. Таке пізнє пробудження кліщів спостерігається вперше. Досить висока їх активність зберігається і в теперішній час.

Фахівцями групи лабораторного спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» постійно здійснюється моніторинг циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в об’єктах довкілля, зокрема іксодових кліщових бореліозів (хвороби Лайма). Багаторічні дослідження, що проводились у лабораторії особливо небезпечних інфекцій, свідчать, що від 10 до 25% кліщів є носіями збудника цієї особливо небезпечної інфекції.

Групою спостереження у квітні – травні 2018 року обстежено території лісо-паркових зон м. Черкаси – парки Перемоги, Сосновий бір, Хіміків; території обласної лікарні та санаторію «Україна»; окремі території мікрорайону Дахнівський. Всього за цей часпри обліках на «прапор» відловлено більше 350 екз. іксодових кліщів. Середній індекс чисельності склав близько 14,0 на прапоро/км, що співпадає з показником минулого року. При їх дослідженні на природну інфікованість бореліями, виявлено 25 (7,2%) позитивних, що в деякій мірі нижче за аналогічний показник минулого року – 15,4%.

Звертаємо увагу, що з метою запобігання захворювань та своєчасного лікування хвороби Лайма після укусу кліща його слід видалити у травматологічному пункті (кабінеті) та обов’язково направити для дослідження на природну інфікованість бореліями в лабораторію особливо небезпечних інфекцій Центру.

Вартість досліджень встановлена згідно тарифів, затверджених Постановою Кабміну України від 11.05.2006 № 662.

Довідки за телефонами: (0472) 36 07 16, 067 470 05 89 та 097 880 17 80.

 

За повідомленням ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» 

4 Червня, 2018 в 11:18 / Переглядів: 808

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про