На Уманщині продовжуються заходи з ліквідації наслідків аварійного скиду з очисних споруд КП «Уманьводоканал»

 

7 травня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Уманського району. Координував засідання голова Уманської районної державної адміністрації Євгеній Данченко. Про це повідомляють журналісти Умань-медіа.

Нагадаємо, що 18 квітня в територіальних межах села Собківка на напірному колекторі сталася аварія, в результаті чого керівництвом КП «Уманьводоканал» було прийнято рішення здійснити аварійний скид відходів у ставок.

Аварію ліквідували за добу, але за цей час у ставок  встигли потрапити 10-12 тисяч кубів каналізаційних відходів. Став не витримав навантаження і відходи потекли у водойму села Сушківка. Зважаючи на резонансність події,  очільник району  наголосив на важливості якнайшвидшого виконання комплексу заходів із забезпечення безпеки населення та територій від наслідків аварії на очисних спорудах.

Як і вимагалося, кількома лабораторіями було проведено аналіз питної води зі свердловин та криниць у селі Сушківка. В результаті виявлено, що вода з усіх перевірених джерел не придатна для споживання у сирому вигляді, адже там містяться патогенні мікроорганізми. Населенню рекомендується обов’язково кип’ятити воду або ж використовувати бутильовану. Небезпечною є і вода у ставках. Тож категорично забороняється купатися в них та ловити рибу.

Чи спричинена така катастрофічна ситуація саме аварійним скидом  «Уманьводоканалу», міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області однозначно сказати не може, адже є певні питання і до санітарних зон  водозаборів. Над приведенням до відповідності усім нормам водозаборів у Сушківці уже почали працювати – в цьому запевнив сільський голова.

А «Уманьводоканал», у свою чергу, зобов’язався провести знезараження місць забору води. Допоки ж все не прийде в порядок, школу і садочок забезпечуватимуть привозною питною водою.

Травень 10, 2018 в 12:06 / Переглядів: 237

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина