Як «Черкаські Мавпи» стали чемпіонами України

mavpy

Третій матч фінальної серії за рахунку 2:0 на користь господарів – таким був анонс, як виявилося, вирішального протистояння «Черкаських Мавп» проти «Дніпра». Від самого матчу відчуття залишилися змішаними, однак все інше було на висоті, пише UkrBasket

Початок

Ще 30 квітня було анонсовано, що всі квитки на третій матч фінальної серії продано. Спочатку складно було з цим погодитися, тому що залишалося багато вільних місць навіть після початку гри. Однак до середини першої чверті «Будівельник» заповнився вщент – справді не було ні одного вільного місця. У «Мавп» була шалена підтримка – в Черкасах давно не було такого шуму.

Гра

Господарі з перших хвилин ринулися в бій. Очікувалося, що «Дніпро» кинеться першим виправляти ситуацію, але гості весь час були в ролі відстаючих. У «Мавп» чемпіонський матч пішов відразу. На початку поєдинку дніпряни зуміли скоротити відставання, але потім почали багато пропускати. Як наслідок – 23:15 і «+8» для підопічних Міхельсона у першій чверті.

Другу половину гри «Дніпро» повністю провалив. Гостям не вдавалося нічого, а господарям вдавалося майже все. Єдиною прикрістю для «Мавп» стала велика кількість фолів у гравців. Однак Міхельсон робив правильні заміни, вчасно брав тайм-аути і зберіг двозначну перевагу для своєї команди перед перервою. Друга чверть закінчилася з рахунком 20:11 на користь черкащан.

Відразу після перерви «Дніпро» заграв активніше. Гості почали поступово скорочувати відставання, але надовго їх не вистачило. Протягом усього матчу було відчуття, що дніпряни грають з останніх сил – у другій половині вони програли багато єдиноборств і не забивали відкриті кидки. Тим не менше зусиллями Тимофеєнка, Сізова й Шунделя гості залишали собі математичні шанси на перемогу, а підопічні Журавльова навіть виграли третю чверть – 26:22.

В останньому ігровому відрізку «Дніпро» знову активізувався. Гості зуміли скоротити відставання до «-7» і зіграти внічию з господарями в останній чверті – 14:14. Однак дніпрянам це не допомогло. «Мавпи» чи не вперше в сезоні чудово відіграли в обороні, про що свідчать чотири перехоплення Кольченка, 10 підбирань Конєва, і по шість – у Липовцева, Девіса й Кобця. Останній знову став «джокером» для Міхельсона, набравши 18 очок із «лавки» й більше, ніж будь-хто зі стартового складу.

До речі:  Плей-офф Суперліги. «Хімік» повів у серії з «БІПою»

«Мавпи» розгромили «Дніпро» в третьому поєдинку «золотої» серії з рахунком 79:66. Останній матч поточного сезону вийшов гарним, яскравим, видовищним, але без інтриги. Це, напевно, єдиний мінус минувшого поєдинку. Дніпряни здавалися втомленими, багато помилялися й не встигали за суперником. Черкащани, навпаки, літали понад паркетом. Кожен гравець від господарів відпрацьовував на обох сторонах площадки. Навіть Ткаченко і Скапінцев, які не набрали очок, внесли вагомий вклад в перемогу своєї команди.

Чому не шкода «Дніпро»

«Дніпро» – «перегорів». Таке трапляється навіть із тими командами, які виграють регулярний чемпіонат, майже не зазнаючи поразок. Так, була помітною відсутність Мішули, але не тільки в ньому справа. Дніпряни ще з початку плей-оф виглядали важкувато. Не можна сказати, що підопічні Журавльова були значно слабшими за суперника у фінальній серії, але «Дніпро» забов’язаний був брати перші дві домашні гри. Обидва матчі дніпряни програли на останніх секундах: суперник забивав, а вони – ні. В цьому не варто винити нікого, крім себе. Підопічні Журавльова яскраво провели регулярний чемпіонат і зовсім по-іншому показали себе в плей-оф. У чому причина – знає тільки сама команда. А може поки що й не знає. В будь-якому разі, «Дніпро» провалився у фінальній серії. Причини треба шукати всередині команди.

Чому «Мавпи» – заслужений чемпіон

«Черкаські Мавпи» не стали відкриттям сезону. Можливо, когось вони здивували 17-матчевою серією перемог, а когось – «сухою» перемогою над «Дніпром». Однак чемпіонство цього клубу – це не сенсація, а закономірність. Керівництво зробило дуже правильно, підтримуючи головного тренера. Міхельсон – як Бретт Браун для «Філадельфії». Протягом 4,5 років він налагоджував колектив, вибудовував малюнок гри й підбирав правильних гравців. Це саме він робив і в першій половині уже минулого сезону. Керівництво повірило в тренера – і він виправдав сподівання, нехай навіть через п’ять років. Із кожним роком «Мавпи» поступово налагоджували гру, в результаті чого дійшли до цілком виправданого і заслуженого чемпіонського титулу.

Травень 9, 2018 в 14:12 / Переглядів: 157

Теми: Події,Спорт,Черкащина