В Умані спецкомісія досліджує історичну цінність провалля, що утворилося в середмісті

До Умані прибула експертна комісія, що працює при Інституті археології Національної академії наук України з метою дослідити історичну цінність провалля, що днями утворилося в середмісті. Про це йдеться на сайті Громадське Умань.

Нині експерти вивчають підземні ходи, а також всі надземні об’єкти, що можуть його стосуватися. Також делегати вивчають вміст погребиць на наявність цінних артефактів.

Якщо комісія таки визнає провалля археологічною пам’яткою України, це означатиме, що в місті будуть проводитися відповідні дослідження, всебічне вивчення цікавої знахідки. Проте в цьому є й свої недоліки: серед основних завдань Інституту — організація і проведення охоронних археологічних досліджень у зонах новобудов. А це означає, що Умань ще багато місяців може не побачити оновлену центральну площу, адже на місці досліджень будь-які роботи будуть заборонені.

Нагадаємо, нещодавно в середмісті Умані утворилося провалля. Який саме об’єкт підземного міста розташовувався під площею, досі не відомо. Уманські катакомби ховаються під землею близько чотирьох століть. Достеменно дізнатися, хто і навіщо їх викопав, нині неможливо. За однією з версій, цими ходами у XVII столітті до козацької фортеці доправляли провіант і воду. Ними ж у 1677 році до неї потрапили турки. У 1768-му найкривавішу розправу тут влаштували гайдамаки, так само з’явившись у місті буквально з-під землі. Відтоді печери називають гонтівськими.

Проте приблизно з цій же частині міста розташовувалися підземні торгові ряди, які можуть і не представляти собою жодної цінності.

Квітень 16, 2018 в 18:30 / Переглядів: 1174

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина