В лисянському управлінні освіти виникла “дірка” у 10 мільйонів

За двадцять останніх років кількість школярів на Лисянщині зменшилася з чотирьох до двох тисяч осіб. А от шкіл, як і раніше, двадцять три. Відповідно зберігся в повному складі й учительський та технічний персонали. Це привело до того, що освітня галузь “з’їдає” левову частину бюджету й складає в районі близько 57 мільйонів гривень. А нинішнього року більш ніж на третину зменшилася дотація з державного бюджету на освітян, “дірка” тільки на цю галузь сягнула 10 мільйонів гривень. Пишуть “Вісті Черкащини“.

Очільники району Ярослав Попко та Володимир Павличук створили робочу групу в складі начальника та працівників відділу освіти, фінансового управління райдержадміністрації, профспілки освіти задля того, щоб зустрітися з батьками учнів, педагогічними колективами навчальних закладів, де найбільший дефіцит бюджету. Задля цього прийшлось об’їхати половину шкіл району. Голова райдержадміністрації Володимир Павличук причиною таких незапланованих візитів називає катастрофічний брак фінансування.

– Ми не можемо допустити заборгованості по оплаті праці вчителів та техперсоналу, тому потрібно негайно вирішувати це питання. Ця проблема притаманна не лише нашому району, аналогічна ситуація по всій Україні, на Черкащині зокрема. Як з неї виходять інші? По-різному: в одних районах закривають школи, понижують їх в ступені, в інших із застосуванням різних заходів шукають шляхи економії, – пояснює Павличук.

Він закликав відділ освіти разом з дирекціями шкіл досконало проаналізувати всі видатки й розробити шляхи економії бюджетних коштів. Також звернувся до сільських голів з проханням зберегти школи. Однак в останніх, попри бажання це зробити, все менше ентузіазму й коштів. І в новому навчальному році, скоріше всього, закриття навчальних закладів неминуче.

Квітень 13, 2018 в 06:54 / Переглядів: 271

Теми: Економіка,Події,Політика,Суспільство,Черкащина