На Черкащині переселенці створили дитячу арт-студію

Пісочна терапія і рукоділля: переселенці створили дитячу арт-студію на Черкащині (ФОТО)

 

Безкоштовну арт-студію “Долоньки” для занять із дітьми створила група батьків-переселенців у місті Сміла Черкаської області.

Про це пише gazeta.ua.

Ініціаторкою такої майстерні є Карина Манько з міста Кадіїівка (Стаханів), Луганської області. Говорить, що подібних безкоштовних гуртків у місті немає, тому вирішили створити групу, яка б безкоштовно проводила заняття для дітей переселенців, місцевих з малозабезпечених родин та дітей з інвалідністю, віком від 6 до 13 років.

Заняття в арт-студії “Долоньки” проводять щосуботи у дитячо-юнацькій спортивній школі “Олімп”. Кімнату для зустрічей надали безкоштовно. За таке дозвілля для дітей грошей не беруть, лише просять батьків за можливості купувати та приносити матеріали. Крім того, завдяки грантам від громадських організацій, на 50 тисяч грн придбали спеціальні столи для пісочної анімації, дошку, столи зі стільцями, швейну машинку, праску.

Загалом дозвілля дітей формують із двох частин: творчий майстер-клас та пісочна арт-терапія, останню проводять щомісяця. Між заняттями діти граються чи виконують зарядку. За час роботи студії, провели понад 60 майстер-класів для 200 дітей, вивчили близько 12 технік рукоділля.

“Проводимо творчі майстер-класи з тем, яких немає у шкільній програмі. Випалюэмо по дереву, робимо квіти з шовку, свічки з натурального воску, малюємо в техніці “шовкової акварелі”, – поділилась Карина. – Старші діти допомагають молодшим. У кінці заняття кожна дитина йде додому з готовим виробом”.

Розкладати столи, вирізати заготовки, контролювати роботу з приладами для випалювання допомагають волонтери.

“На постійній основі безкоштовні заняття проводимо тільки ми. Діти можуть відвідувати “Будинок школяра”. Але там доведеться платити 150-200 грн на місяць та приносити свої матеріали. Не кожна малозабезпечена родина може собі це дозволити. Там є більш бюджетні варіанти, але вони не цікавлять дітей, – розповідає Карина. – Влітку будемо проводити сімейні заходи для родин переселенців. Дуже мало культурних подій у місті”.

Квітень 9, 2018 в 09:55 / Переглядів: 250

Теми: Події,Суспільство,Черкащина