”Дашуківські бентоніти” зупинилися

Четвертий рік ПАТ “Дашуківські бентоніти” в Лисянському районі трясе і лихоманить. І кінця-краю цьому не видно. Бо підприємство є ласим шматком для різного роду спритників, які намагаються в каламутній воді зловити золоту рибку. А що вона дійсно золота, ніхто не сумнівається, пише видання Вісті Черкащини.

«Дашуківські бентоніти» – провідний виробник продукції з бентонітових і палигорськітових глин в Україні, який пройшов піввіковий шлях від невеликого кар’єру до великого заводу-лідера на ринку бентонітової продукції країн Європи. Завдяки вдалому географічному розташуванню підприємства і грамотно побудованої транспортної логістики компанія здатна забезпечити вигідні ціни для партнерів і майбутніх споживачів як на території країн-сусідів, так і в країнах Європейської співдружності.

Номенклатура виробленої продукції орієнтована на металургійний, нафто-газодобувний, машинобудівний сектори, а так само на технології цивільного будівництва і споживчий сектор. Партнерами цього підприємства стали понад 200 великих промислових підприємств України, Росії, Білорусі, Словаччини та Польщі.

Однак це унікальне підприємство сьогодні фактично паралізоване.

“До яких тільки підступних способів не вдаються відомий в Україні рейдер Юрій Кирилов і колишній керівник району, а нині ніби голова правління ПАТ, як він себе називає, Володимир Бесараб, щоб заволодіти нашим підприємством. Вони направили листа до Державної служби геології та надр України, в якому просили відмовити у продовженні Спеціального дозволу №2447 від 23 квітня 2001 року через те, що відпала потреба у користуванні Дашуківської ділянки Черкаського родовища бентонітових глин. Навіть для маленької дитини зрозуміло, що відмова від одержання спеціального дозволу на видобуток бентонітової глини призведе до краху нашого підприємства. Як наслідок, на вулицю буде викинуто понад 250 працівників, до бюджетів усіх рівнів не надходитимуть кошти, залишаться не вирішеними соціальні питання. Трудовий колектив обурює той факт, що Кирилов, який має менше одного відсотка акцій ПАТ “Дашуківські бентоніти”, майже відкрито здійснює рейдерське захоплення підприємства» – листа такого тривожного змісту працівники заводу торік розіслали у всі владні інстанції.

У січні цього року наглядовою радою та трудовим колективом головою правління було обрано головного бухгалтера Валентину Пустільник, яка почала формування планів роботи на наступні роки, метою яких мала б стати стабільна робота підприємства. Однак спроба чергового блокування його роботи з метою подальшого рейдерського захоплення не забарилася…

Нещодавно відбулися чергові збори працівників ПАТ «Дашуківські бентоніти», на яких було вирішено тимчасово призупинити роботу підприємства через брак коштів і відсутність ліцензії на видобуток копалин, до остаточного врегулювання конфліктних питань. Людей відправили в районний центр зайнятості ніби на 2-3 місяці, однак більшість їх впевнена, що якогось порозуміння годі чекати найближчим часом.

Все як завжди – пани чубляться, а в мужиків чуби тріщать.

Григорій ДИШКАНТ

Квітень 7, 2018 в 16:42 / Переглядів: 501

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина