Прокуратура виявила порушення в уманських колоніях

Уманською місцевою прокуратурою на виконання вимог ст.26 Закону України «Про прокуратуру», ст.22 Кримінально-виконавчого кодексу України, проведено перевірки додержання Законів України «Про оплату праці», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та кримінально-виконавчого законодавства щодо своєчасності виплати засудженим заробітної плати, проведення відрахувань за виконавчими документами, перерахування обов’язкових внесків до цільових соціальних фондів у діяльності державних установ «Уманська виправна колонія (№129)» та «Старобабанівська виправна колонія (№92)».

Проведеними перевірками виявлено порушення низки вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та інших нормативно-правових актів з указаних питань.

Зокрема, в порушення ст.120 КВК України, ст.95 Кодексу законів про працю України, у вказаних установах виконання покарань середньомісячна заробітна плата засудженим виплачувалася в розмірі, що значно менше від законодавчо встановленого мінімального розміру.

Окрім цього, встановлено, що засуджені, які відбувають покарання в установах, загалом залучаються адміністрацією до праці без укладання строкових трудових договорів, що є порушенням ст.21 КЗпП України.

Також, в державній установі «Старобабанівська виправна колонія (№92)» виявлено порушення ст.121 КВК України в частині неповного перерахування коштів за виконавчими листами на користь стягувачів, що призвело до утворення значного боргу.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності службових осіб піднаглядних установи внесено 2 акти прокурорського реагування.

За повідомленням Уманської місцевої прокуратури

Квітень 7, 2018 в 15:41 / Переглядів: 427

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина