Понад 100 років тому в Умані був власний театр

В Умані завжди вирувало культурне життя. Навіть ще в далекому XIX ст. місто було справжнім осередком мистецького життя регіону. Вже тоді в Умані почали будувати окремі культурні і розважальні заклади. Про це пише Умань туристична.

Так, наприкінці 1896 року в місті спорудили помпезний зимовий театр. Спочатку будівля була дерев’яною і мала вигляд круглого шатра, яке при необхідності легко перетворювалось на арену цирку. Але згодом, вже на початку ХХ ст., уманський театр значно модернізували. Було відремонтовано верхнє і нижнє фойє, закуплено сучасні дорогі меблі (аж на 6 тис. карбованців), обладнано декілька кімнат для курців, побудовано два буфети. Театр став улюбленим місцем зустрічей всього місцевого «бомонду».


З приїздом до Умані славетного режисера Леся Курбаса театральна картина міста ще більше пожвавилась. До театру потяглись уже не тільки багаті містяни, а й велика кількість освіченої публіки. І хоча Курбас пробув в Умані зовсім недовго, але театральна студія, яку заснував режисер, ще довгий час працювала і збирала аншлаги в уманському театрі.


На даний час старої дерев’яної споруди більше не існує. На її місці у 1930 році був побудований міський Будинок культури, в якому досі триває театральне життя. Наразі тут діють кілька театральних колективів: Народний аматорський драматичний театр УМБК, Народний аматорський театр малих форм УМБК та дитячий Гурток художнього слова.

Квітень 5, 2018 в 13:42 / Переглядів: 398

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина