Як живе унікальне екопоселення в Черкаській області

e184f65b1ef3039da82a37d2f3e746e00cb02ca6_smТетяна та Олексій Юрченко живуть тут 10 років – одеситка і черкащанин переїхали в хату-мазанку. Поступово перетворили її в чудо-будинок, інформує Прочерк з посиланням на ukr.segodnya.ua

 

Замість будильника – спів птахів, на обід – лікувальні страви та напої власного виробництва з екологічно чистої сировини. Так живе екопоселення в Черкаській області. Воно розташоване в туристичній місцевості, але знають про нього – одиниці. Його мешканці колишні жителі мегаполісів. Як їм вдалося забути, що таке хвороби, і навчиться жити практично без грошей?

Знаменитий дуб Максима Залізняка на Чигиринщині. Йому – понад тисячу років, а щоб обійняти його знадобиться з десяток людей. Відоме дерево не раз знімали у фільмах і щорічно сюди приїжджають тисячі туристів. Але мало хто знає, що всього в парі кілометрів від дуба є ще одна визначна пам’ятка унікальний хутір екопоселенців.

Тиша, гармонія і затишок. Від цих будиночків так і віє спокоєм. Тут не ловить мобільний і немає інтернету. Жителі екохутора топлять печі дровами, а лікуються … морозом і снігом.

Тетяна та Олексій Юрченко живуть тут 10 років. Одеситка і черкащанин переїхали в хату-мазанку. Поступово перетворили її в чудо-будинок. Тут ніякої хімії. Їжу готують тільки з продуктів, вирощених власноруч. Сьогодні в меню лляні хлібці з овочами.

Олексій чаклує над хлібом за старовинним українським рецептом. Магазинного – не їдять давно. І це не єдине правило на хуторі.

Заробляють хуторяни творчістю. Обмінюються між собою тим, що виробляють, і продають продукцію на ярмарках.

Тетяна Шишкіна плете світильники з жита. Каже, від клієнтів – немає відбою. Приїхала на хутір 15 років тому, кинувши посаду директора салону мод.

Всього ж тут живе півтора десятка сімей з різних куточків України.

Кажуть – Холодний Яр в усі часи приваблював людей своєю неймовірною енергетикою.

Хуторяни сподіваються, що сюди і надалі будуть приїжджати люди. Але попереджають: приймає Буда лише тих, у кого чисті помисли і плани.

Квітень 3, 2018 в 23:07 / Переглядів: 396

Теми: Суспільство,Черкащина