Відрізані від освіти: на Шполянщині через жахливу дорогу учні понад два місяці не ходили до школи

Вимушеними двомісячними канікулами обернулося для дітей села Коротине Шполянського району небажання водія «шкільного автобусу» забирати їх та возити до школи нібито через поганий стан дороги, пише сайт Про все. Тож, як стверджують у райвідділі освіти, з кінця грудня 2017 та до середини березня 2018 року діти отримували освіту за так званим «індивідуальним планом» дистанційно. Натомість мати дітей запевняє – це неможливо, оскільки в Коротиному відсутній мобільний зв’язок, а стаціонарного телефону немає.

 Село Коротине входить до Антонівськоїсільської ради, там нині проживають близько 60 людей, серед них — четверо дітей, які навчаються в Антонівському НВК. Їх до школи має возити «шкільний автобус». Але, як розповідає мама трьох діток Тетяна Харченко, з грудня минулого року автобус перестав їздити до Коротиного, бо, буцімто, водій боїться туди їхати через погану дорогу.

— Ми хоч і живемо в такому маленькому селі, але ж ми — теж люди і хочемо нормально жити, хочемо, щоб наші діти ходили до школи, — обурюється Тетяна. — Ми зверталися до сільської ради, але у відповідь чуємо лише порожні обіцянки. Тим часом діти сидять удома вже майже третій місяць.

Лише наприкінці березня сільський голова Антонівки Олег Годлевський почав діяти — вирішив за власний рахунок возити коротинських учнів до школи. Запевняє– про проблему дізнався лише минулого тижня. За його словами, директор Антонівської школи не інформувала про ситуацію, тому і жодних дій по її вирішенню не вживалось.

– На водія я впливу не маю, я не випускаю його на рейс, що я можу йому сказати? -пояснює сільський голова. – Я був у відділі освіти, і ми вирішили, що я до кінця навчального року довозитиму цих дітей на своїй машині. Взагалі про цю проблему мені ніхто нічого не казав. І школа не повідомляла. Я вперше дізнався про це на минулому тижні.

Натомість, у повному обсязі ситуацією володіли районні чиновники освіти. Стверджують, що дітей, коли можна було, автобус забирав, а коли не можна – вонивчились дистанційно, згідно з індивідуальним планом.

– Це неправда, що автобус дітей не забирав. Коли міг, тоді й забирав. Дорога там взимку не чистилась, а зараз все розтануло, тому й не міг забрати. Ми цю ситуацію знали із самого початку. Діти навчались за індивідуальним планом, дистанційно, коли не могли потрапити до школи. Вони телефонували і отримували домашнє завдання, – пояснює начальник райвідділу освіти Павло Вербівський.

Те ж саме зазначає і заступник голови Шполянської РДА Ольга Шпиця.Чиновниця переконує – це не їхня проблема, це сфера відповідальності сільського голови, який не вжив необхідних заходів. Ставлення ж водія виправдовує – мовляв, так діяв задля безпеки дітей.

– Не їздив автобус, бо там погана дорога і були побоювання, що водій не впорається з керуванням, і автобус з дітьми може перевернутись. Взимку там було слизько і водій відмовився сам туди їздити. Зараз там все розкисло і вода стоїть. Відділом освіти було вирішено дистанційно займатись з цими дітьми, – розповідає Ольга Шпиця. – За цю проблему вся відповідальність покладається на сільського голову. Він вже й почав її вирішувати. Навіть, якщо дорогу не відремонтують, він до кінця навчального року сам їх возитиме до школи.

Що стосується дистанційного навчання – в Коротиному повністю відсутній мобільний зв’язок,  стаціонарного телефону та інтернету в сім’ях немає. Мати учнів Тетяна розповідає, що для отримання домашнього завдання їй доводилось підніматись на найближчий до села пагорб, де хоч якось ловить мобільна мережа. Жінка сумнівається, що таку діяльність можна назвати дистанційним навчанням.

– Мобільного покриття в селі немає, для того, аби взяти у вчителів домашнє завдання, доводиться виходити надвір та дертись на найближчий пагорб. Та тільки ж як діти мають вирішувати задачки з фізики та математики без пояснення вчителя? – каже Тетяна.

Дорога з Коротиного до Антонівки дійсно в жахливому стані і автобусу досить важко подолати цей короткий шлях. Лише коли проблема набула публічного розголосу, справа з цією дорогою зрушила з мертвої точки. Так, владці активно почали цікавитись ситуацією і розповіли, що гроші вже перерахували на місцевий кар’єр, який, як тільки запрацює, одразу дасть щебінь і дорогу приведуть у порядок.

Квітень 2, 2018 в 11:30 / Переглядів: 410

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина