Рятувальники просять черкащан не зчиняти паніку через перелітних птахів

В Україну повертаються перелітні птахи. Через несприятливі погодні умови їм нікуди подітися: водойми замерзлі, харчуватися нічим. Відповідно, свідомі громадяни переймаються долею лелек та лебедів, які осідають зграями в снігу.

Як повідомляє заступник начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександр Позняков, у селі Вергуни Черкаського району зупинилася зграя лебедів, що нараховує 13 особин і знаходиться у відкритому полі (сільськогосподарські угіддя), на одній з вкритих кригою ділянок. Зграя постійно мігрує і можливо, що завтра може перелетіти в інше місце.

“Хочу всіх заспокоїти з приводу даної ситуації, так як птахи можуть перелітати і не підпускають до себе тримаючи безпечну відстань. Лапи у лебедів не мерзнуть на льоду і вони триматимуться купки. Домовились із селищним головою с. Вергуни, що завтра він з місцевими аграріями трохи підкормлять птахів зерном та кукурудзою. Якщо виникне необхідність, будемо рятувати, хоча тут знову-таки проблема – у неволі ці дикі птахи погано їдять.” – повідомляє посадовець.

Також речник ДСНС області Костянтин Проценко дав дієві поради тим, хто готовий рятувати птахів від холоду та голоду.

“Люди, якщо ви відчуваєте потребу врятувати чи допомогти цим птахам, ви можете самостійно подбати про них.
Наразі, як кажуть орнітологи, лелеки шукають собі місця, де можна дочекатися остаточного повернення весни. Їм потрібні відкриті ділянки землі, незамерзаючі джерела, де вони зможуть пити і харчуватися, тому, часто зграї зупиняються на полях без снігу.
Звичайно, існуючі умови не ідеальні для птахів, проте не варто перебільшувати загрозу та бити на сполох кожного разу, коли ви бачите у полі зграю птахів. Усі птахи, що вже зараз повертаються із вирію – це сильні птахи.
Єдиною проблемою для лелек чи лебедів, які повернулися із зимівлі, є не температура, а кількість їжі, яку вони можуть знайти.
Тому, якщо ви хочете допомогти птахам, не варто обривати телефони рятувальникам, а організуйте їх підгодівлю. Звичайно, краще за все поділитися із птахами дрібною рибою, або м’ясними відходами. Головне, їжа має бути не солоною і дрібно рубленою.
Кажуть, існує ще варіант із гумовими чоботами та в’язаними шарфами, але, чесно кажучи, щодо цього у мене є сумніви…” – йдеться у повідомленні.

Тож найкраще, чим ви можете допомогти птахам – це самостійно організувати для них місця годівлі і тим самим врятувати від голоду до настання тепла.

Березень 19, 2018 в 23:47 / Переглядів: 574

Теми: Події,Суспільство,Черкащина