Ювенальна поліція впроваджує проект із протидії булінгу у навчальних закладах

Залякування, знущання, побиття, псування майна – ні, це не дії злочинців, це те, що відбувається серед учнів у школах. Сьогодні всі ці поняття об’єднує один «новомодний» термін – булінг. Саме тому, Управління ювенальної превенції Національної поліції України разом з Українським інститутом дослідження екстремізму розпочали спільний проект із протидії булінгу – «Маю право бути собою».

Випадки цькування серед учнів завжди були частиною взаємовідносин школярів, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. На жаль, це не проблема однієї дитини, чи одного навчального закладу. Булінг – це психологічна катастрофа, яка існує багато років, і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (кібербулінг) та стає жорстокішою. Діти можуть не просто обізвати свого однолітка, жартівливо штурхнути чи помалювати йому зошит, нажаль, сьогодні булінг – це набагато серйозніша проблема.

Так, одним із найяскравіших прикладів булінгу стало побиття дівчатами-підлітками двох своїх одноліток. Інші підлітки, в той час стояли поруч і не  втручалися в конфлікт, а навпаки, підбивали школярок і знімали все на відео. Дівчат врятувало тільки те, що пенсіонерка побачила це та викликала поліцію.

У Івано-Франківську учня школи побили за те, що він колись заступився за свого сусіда. Його заманили у двір школи і побили, використовуючи кастет. В цьому випадку підлітки не побоялися навіть батька хлопчика, який намагався сам розібратися з ними. Підлітки накинулися на чоловіка і почали бити його. Батька з сином врятували патрульні, які проїжджали повз.

Цей проект було розпочато після написання статті «Проблема булінгу очима підлітка», автором якої став активіст учнівського самоврядування, учень 9-го класу – Павло Шатило.  Цей хлопець прийняв небайдужу позицію щодо булінгу не тільки в своїй школі, він готовий підняти це питання на національний рівень разом з ювенальною поліцією і інститутом дослідження екстремізму. Саме тому, він, разом з однолітками, провів анонімне Інтернет-анкетування на тему «Чи знайоме вам поняття булінг?». Як виявилось, 52% підлітків навіть не усвідомлювали, що є таке поняття та така проблема, але вони були учасниками цього негативного явища, а на запитання: «Чи ставали ви особисто жертвою насилля?», 31% відсоток респондентів відповіли «Так», 69% – «Ні».

Отримавши такі результати опитування,  працівники Управління ювенальної превенції ДПД НПУ вирішили провести захід на тему: «Стоп булінг!». Зокрема, під час бесіди зі школярами поліцейські надали дієві поради до кого потрібно звернутись за допомогою у випадку насилля та розповіли про те, як захиститись від булінгу. Вони наочно продемонстрували, як  запобігти  випадкам агресії серед дітей та роз’яснили, що учинення протиправних дій відносно своїх однолітків має правові наслідки.

Департамент комунікації

Національної поліції України

6 Березня, 2018 в 22:52 / Переглядів: 835

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про