Секрети особистого тайм-менеджменту: ТОП-5 помилок у плануванні дня

Картинки по запросу тайм менеджмент

Плануєте свій день, але все одно нічого не встигаєте? Ваш список справ складено неправильно! Які найпоширеніші помилки допускаються при плануванні часу та як їх уникнути, читайте в матеріалі Все буде добре і дізнайтеся секрети особистого тайм-менеджменту.

Помилка № 1. Починати з тих справ, які вимагають мало часу

Це ілюзія того, що ви встигаєте багато. Дивитеся в список, де вже багато виконаних пунктів. Втрачаєте контроль над часом. Але найскладніше ще попереду. В результаті найважливіші, трудомісткі справи відкладаються на вечір. Або залишаються невиконаними/незакінченими.

Порада № 1. Групувати справи на категорії А, В і С. А – обов’язкові справи, відкладати їх не можна. В – менш термінові та трудомісткі. С – ті, які бажано виконати сьогодні, але можна відкласти. Ставте таке маркування навпроти кожної справи в списку. Також потрібно розуміти, що справ категорії А не може бути понад три в день – час не гумовий.

Помилка № 2. Давати завданням загальні формулювання

Коли немає конкретного формулювання завдання, мозок його ігнорує. Не можна справи планувати за принципом «скільки залишиться часу, стільки й добре». Такі завдання залишаються невиконаними.

Порада № 2. Щоб реально оцінювати свою завантаженість в день, треба конкретизувати й максимально звужувати формулювання завдань, а за потреби розділяти їх на етапи з перервами.

Помилка № 3. Не пов’язувати справи так, щоб робити їх одночасно

Ця помилка відбувається через те, що з самого початку немає чіткої послідовності справ. Відповідно, на виконання кожного завдання витрачається набагато більше часу, ніж хотілося б.

Порада № 3. Справи потрібно прив’язувати одна до одної та до обставин, щоб виконувати їх швидше. Таким чином, сама по собі вибудовується послідовність виконання справ.

Помилка № 4. Не контролювати час, який іде на щоденні обов’язкові справи

Якщо ви не враховуєте в списку повсякденні обов’язкові справи, то бачите в своєму списку менше справ, ніж по факту потрібно зробити. Вам здається, що ще купа часу, і ви розслабляєтеся. А потім вам не вистачає часу встигнути зробити щось важливе.

Порада № 4. Потрібно обов’язково додавати в список повсякденні справи. Так ви побачите, яке ваше реальне завантаження та скільки ще потрібно зробити.

Помилка № 5. Не ставити обмежень у часі щодо кожного завдання

Порада № 5. Потрібно визначити час закінчення кожної справи та вказати його в списку навпроти потрібного пункту. Якщо цього не робити, час виконання завдань не контролюється й ризик не впоратися з важливими справами збільшується.

Важливий момент. За статистикою, 15–20% активного часу забирають форс-мажори. А це години 2 в день. Уявіть, що цього часу взагалі немає. Не враховуйте його при плануванні. І не забувайте враховувати час на відпочинок і перемикання між справами – 10–15 хвилин.

Лютий 18, 2018 в 10:28 / Переглядів: 211

Теми: Аналітика,Суспільство,Україна