Смілою розгулювала скажена лисиця

Похожее изображение

З 7 лютого 2018 р., в зв’язку з випадком сказу у лисиці, в м.Сміла на два місяці територія кварткому № 10, рішенням Надзвичайної протиепізоотичної комісії при Смілянській міській раді, об’явлена неблагополучною по сказу, а решта території міста – загрозливою. В місті будуть проводитись заходи відповідно до плану локалізації та ліквідації осередка сказу тварин. Про це пише Smila Svit.

Джерелом сказу в природі є дикі тварини (вовки, лисиці, куниці, єноти, гризуни, кажани), які захворівши втрачають страх перед людиною і забігають в населені пункти, наносять укуси людям і домашнім тваринам. При захворюванні домашніх тварин, вони стають джерелом інфекції і виникають осередки сказу міського типу. Вірус в слині хворої тварини з’являється за 10 днів до появи клінічних ознак захворювання. Тому за твариною, яка нанесла укуси людям необхідно проводити ветеринарний нагляд протягом 10 днів з моменту укусу для визначення його безпечності по сказу. Знищувати тварину до закінчення ветнагляду не можна.

Для попередження зараження цією смертельною хворобою необхідно уникати контакту з бродячими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, кажанами, бродячими котами та собаками. Поява дикої тварини в денний час в населеному пункті може вказувати на захворювання її сказом.

Вилікувати сказ неможливо та попередити захворювання і вберегти життя можна шляхом проведення лікувально-профілактичних щеплень особам, які постраждали від укусів небезпечними щодо захворювання на сказ тваринами.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:

негайно промити рану, місце ослинення струменем води з милом та обробити розчином йоду;
терміново звернутись за медичною допомогою в травматологічний пункт міської лікарні (він працює цілодобово) або травматологічне відділення;
сприяти проведенню 10 денного ветеринарного нагляду за твариною, яка нанесла укус;
невідкладно прийняти повний курс призначених лікарем антирабічних щеплень проти сказу, це 6 щеплень по 1 мл в м‘яз плеча протягом 3 місяців. Протипоказань до щеплень немає. Їх роблять по життєвим показам навіть дітям, людям похилого віку , вагітним жінкам. Вакцина для щеплення виділяється безкоштовно.
швидко, протягом доби, доставити труп загиблої тварини в ветлабораторію, з дотриманням правил безпеки. Небезпечно самостійно розтинати труп, знімати шкіру чи вживати м’ясо загиблої тварини.
Основним заходом профілактики сказу є ліквідація хвороби серед тварин, носіїв і джерел збудника інфекції, шляхом регулювання чисельності хижих звірів на прилеглих територіях, знищення бродячих собак і котів в місті, суворого виконання міських правил утримання домашніх тварин. Щоб попередити біду в своїх оселях, власники собак та котів щорічно робіть тваринам профілактичні щеплення проти сказу в лікарні ветмедицини або на кварткомах під час планових щеплень ветслужбою.

Консультацію з питань профілактики захворювання на сказ можна отримати в сан- епідемслужбі міста (тел.: 4-01-44, 5-25-51), в міській лікарні ветеринарної медицини (тел.: 2-03-63), в травматологічному пункті міської лікарні (тел.: 2-05-28).

Начальник відділу з питань ЦЗ та ОР
Ю.М. Лагунов

Лютий 18, 2018 в 09:59 / Переглядів: 709

Теми: Суспільство,Черкащина