НАЗК назвало “улюблені” порушення чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції назвало найбільш поширені серед чиновників порушення закону. Список сформували за результатами перевірок 2017 року. Про це пише Hromadske Uman з посиланням на NewsNetwork.

На першому місці у складеному НАЗК переліку зазначено неподання або несвоєчасне подання декларацій і повідомлень про зміни у майновому стані. Органи державної влади, які мають контролювати ситуацію, закривають очі на свої обов’язки і не перевіряють, чи вчасно звітують працівники. Забуває місцева влада перевіряти і тих людей, яких призначають на особливо відповідальні посади.

У Нацагентстві із запобігання корупції зазначили, що державні установи допускають порушення, пов’язані з виконанням антикорупційних програм. Чиновники з порушеннями передають свої корпоративні права третім особам та ігнорують заходи для запобігання конфлікту інтересів. До того ж, значна кількість державних установ досі не створила дієві канали інформування про корупційні злочині. Усі ці дії суперечать закону України “Про запобігання корупції”.

Серед об’єктів, які перевіряло Нацагентство, були міністерства, державні служби, органи місцевої влади. Це, зокрема, міністерства юстиції, інфраструктури, економічного розвитку, культури а також міністерство молоді і спорту. Перевірили також поліцейських, податківців, працівників Держказначейства і регуляторної служби. Серед організацій-порушників опинились також Пенсійний фонд, Нацбанк та “Укравтодор“.

Тим часом з початку 2018 року розпочався новий етап декларування. Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про створення оперативного штабу допомоги суб’єктам декларування. Працівники НАЗК обіцяють допомогти чиновникам з вирішенням технічних питань. Держслужбовці мають внести відомості до реєстру до 1 квітня.

Лютий 6, 2018 в 16:00 / Переглядів: 305

Теми: Події,Політика,Суспільство,Україна,Черкащина