Підполковник міліції з Черкащини після переатестації «кришував» кишенькових злодіїв у Києві

криминал

Сотня співробітників прокуратури і департаменту внутрішньої безпеки Нацполіціі були задіяні в затриманні учасників організованої злочинної групи поліцейських на столичному вокзалі. У затриманих вилучено близько 300 тисяч гривень.

Правоохоронці описують їх майно для можливої ​​конфіскації, розповіла «ФАКТАМ» прес-секретар прокуратури Києва Надія Максимець, пише Вичерпно.

У четвер, 25 січня, було проведено 35 обшуків у поліцейських, які працюють на станції Київ-Пасажирський і «кришували» вокзальних кишенькових злодіїв, отримуючи за це чималу винагороду. Шістьом правоохоронцям і жінці-циганці, яка «працювала» з ними, оголошено підозру в крадіжках, скоєних організованою групою. Поліцейським інкримінують також зловживання владою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Прокуратура клопотала про арешт затриманих. Увечері 25 січня Голосіївський суд почав розглядати ці клопотання. Ще з двома циганами — чоловіком і жінкою — проводили невідкладні слідчі дії.

Первісна інформація про неправомірні дії деяких співробітників Солом’янського райуправління поліції Києва надійшла в департамент внутрішньої безпеки Нацполіціі влітку минулого року. В результаті проведеного розслідування було встановлено, що ОПГ організував 40-річний підполковник поліції, який курував роботу правоохоронців на вокзалі. До групи входили ще два офіцери — помічник чергового і начальник сектору, а також троє поліцейських-сержантів.

Підполковник особисто контролював роботу злодіїв, вказуючи їм, в який час і де «працювати», як поводитися в разі затримання «чужими» поліцейськими або жертвами, коли і де ділити вкрадене з правоохоронцями … Він інструктував підлеглих, як контролювати злодіїв, сприяти їх діяльності і як «працювати» з потерпілими, щоб вони не подавали заяви про злочини, розповіла «ФАКТАМ» прес-секретар ДВБ Олеся Орлова.

криминал2

Спілкування з жертвами злодіїв, які зверталися до чергової частини вокзального відділу поліції, правоохоронці з ОЗУ намагалися взяти на себе. Заявникам вони популярно пояснювали: пошуки злочинців йтимуть довго, і якщо потерпілі подадуть офіційну заяву, їм доведеться постійно їздити в Київ на допити і впізнання. А викрадені гроші і речі повернути все одно не вийде. Іноді від потерпілих вдавалося «відкупитися», повертаючи їм нібито знайдені документи і порожні гаманці. Коли це не вдавалося, намагалися «закрити справи» за поданими заявами або просто їх «зволікали», залишити без розгляду. На даний час виявлено вже кілька таких заяв. Серед встановлених в результаті розслідування фактів — крадіжка у пасажирки двох айфонів. Матеріали за заявою жінки були «списані в архів», а самі мобільники передані організатору групи. Така ж доля чекала і інші заяви — про крадіжки 61 тис. грн, 166 тис. грн, 38 тис. грн і двох дорогих мобільних телефонів. На даний час слідство намагається встановити всіх співучасників цієї злочинної групи і всіх постраждалих від неї.

криминал3

«ФАКТИ» неодноразово писали про роботу лінійного відділу міліції на столичному залізничному вокзалі. Правоохоронці, більше 25 років діючи в тісній зв’язці з «працюючого» на вокзалі ОЗУ Бабая, не тільки кришували бандитів, а й самі грабували пасажирів. За цей час змінилося кілька міністрів внутрішніх справ і начальників поменше, але вокзал продовжував залишатися одним з найбільш кримінальних місць столиці завдяки «спадкоємності поколінь» працюючих там правоохоронців.

Не виключено, що і деякі учасники знешкодженого ОЗУ вже мали досвід роботи на столичному вокзалі. Принаймні всі затримані поліцейські раніше працювали в міліції і успішно пройшли переатестацію. Що ж стосується їх ватажка, то підполковник до переатестації працював в підрозділах кримінального блоку черкаської міліції. Після переатестації він переїхав до Києва.

Раніше fakty.ua повідомляли про те, що у вересні минулого року на столичному вокзалі знешкодили банду поліцейських, які грабували і жорстоко били пасажирів. А в грудні одного з «правоохоронців», залишеного на волі за співпрацю зі слідством, довелося оголошувати в розшук.

Встановлено, що затримані тоді правоохоронці, крім здійснення грабежів і розбоїв, також «кришували» циган, які займалися крадіжками у пасажирів. Чи були пов’язані між собою обидві знешкоджені угруповання, з’ясовує слідство.

Лютий 3, 2018 в 14:34 / Переглядів: 849

Теми: Кримінал,Події,Суспільство,Черкащина