Раптово помер перший космонавт України Леонід Каденюк

Леонід Каденюк помер у віці 67 років
Леонід Каденюк помер у віці 67 років

У Києві у віці 67 років помер перший космонавт України Леонід Каденюк.

Про це повідомляє “УНН“, посилаючись на близьке оточення космонавта, пише Gazeta.ua.

Це сталося у парку Царське Село. Смерть була раптовою. Каденюк помер до приїзду карети швидкої допомоги.

Цю інформацію у своєму Facebook підтвердив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Чернівецької області в сім’ї сільських вчителів. Пройшов Чернігівське училище льотчиків, аеродроми Чернігова і Сум. Отримав кваліфікацію льотчик-випробувач першого класу.

Полетіти в космос вирішив у 10 років, коли вперше підкорювати простори галактики відправився Юрій Гагарін. Мрія здійснилася через 36 років. У 1995 році почув по телевізору про угоду між Україною та США про розвиток космічного співробітництва. Написав лист в Українське космічне агентство і незабаром приїхав сам. З 30 претендентів американці відібрали його як найбільш досвідченого і найкраще підготовленого.

Автор: versii.cv.ua
Леонід Каденюк готується до польоту в космос
Леонід Каденюк готується до польоту в космос

Із 19 листопада до 5 грудня 1997 року зробив космічний політ як експериментатор на космічному кораблі Columbia (STS-87). Політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і 1 секунду. На борту було четверо американців, японський і український фахівці. До польоту космонавтів у НАСА готували близько півроку.

Після польоту в космос Каденюку присвоїли звання Героя України та почесного громадянина Чернівців. Став народним депутатом та радником з питань авіації та космонавтики. Видав книгу “Місія – Космос”. 2017-го іменем Леоніда Каденюка назвали астроїд.

Січень 31, 2018 в 13:16 / Переглядів: 439

Теми: Події,Суспільство,Україна