Уперше в обласному центрі зробили надскладну операцію на серці

Уперше в обласному центрі зробили надскладну операцію на серціУ Черкасах вперше провели операцію на серці, яку раніше робили тільки в національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Операція коштує близько 50-60 тис. грн. Її зробили за кошти держбюджету, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на телеканал “Рось”.

49-річному смілянину Анатолію Крутніцкому поставили діагноз – ішемічна атака. Після низки обстежень пацієнта вирішили оперувати, а на допомогу покликали столичних хірургів.

Гіпертрофічна кардіоміопатія – спадкове захворювання, яке може стати причиною раптової смерті. За словами лікарів, ця небезпечна хвороба погано діагностується в Україна. Проте у Черкаському кардіоцентрі створили необхідні умови для проведення операцій високого рівня.

“Тут мало не найкращий рівень кардіохірургії і цей центр входить у трійку лідерів. Медичний персонал і апаратура готові до операцій”, – говорить заступник директора національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова Костянтин Руденко.

Щорічно серцево-судинні захворювання забирають життя близько півмільйона людей у нашій країні. Невтішна статистика. Однак останнім часом спостерігається прогрес: якісну операцію на серці вже можна провести не тільки за кордоном, а й в Україні, і завдяки цьому почати нове повноцінне життя.

Січень 28, 2018 в 01:40 / Переглядів: 243

Теми: Події,Суспільство,Черкащина