Керівник підприємства розповів, як забруднює мікрорайон в Смілі

На громадську раду було запрошено адміністрацію ТОВ «Смілаенергопромтранс», щоб розглянути питання про тарифи цього підприємства. Проте не можна було оминути проблему екологічного забруднення мікрорайону Кут місцевою ТЕЦ ТОВ «Смілаенергопромтранс», пише http://smila-ua.com.

 

2018 01 22 сажа

 

Жителі мікрорайону Кут постійно протестують і скаржаться, що їх засипає отруйними викидами сажі. Від їхнього імені виступила активістка Наталія Дяченко, яка отримала лист-відписку від обласних екологів і була обурена байдужістю посадовців до таких серйозних речей.

 

– Якщо коротко, то екологи дали таку відповідь: у зв’язку із нестабільністю електропостачання відбулося знеструмлення ліній, що спричинило поломку парогенератора на ТЕЦ та відключення обладнання для осадження золи. Те, що сажа сиплеться з неба і жителі змушені це терпіти й страждати – це все просто суто технічна поломка. А насправді цей мікрорайон екологічно чистий, людям немає чого скаржитись, – вважають чиновники. Така відповідь – це неподобство, – вважає Наталія Дяченко. – Шкода смілян, які там живуть. Буде важко їм пояснити, що то все «нормально».

– Люди бачать цю сажу кожного дня три роки підряд. Чому ви досі не можете це вирішити? Ви бхотіли жити там, де вам на голову сиплеться щось чорне? – тож активістка вимагала негайної відповіді від директора ТОВ «Смілаенергопромтранс» Володимира Пилипіва. Той пояснив, що їм дуже складно працювати у Смілі. За добу буває по 10 відключень електроенергії на ТЕЦ. Через це пошкодився фільтр. Працівники зробили все, що могли, але частина сажі все одно вилітає.

 

– Ми 4 рази в цьому році міняли фільтруючі елементи. Мусимо міняти їх на вітчизняні, а вони поганої якості, не витримують навантаження, – розповів директор ТОВ «Смілаенергопромтранс» Володимир Пилипів. – На імпортне обладнання у нас не вистачає коштів. Треба кардинально вирішувати це питання – будувати новий сучасний котел. А це дуже дорого вартісна робота. Але ми підійшли дуже близько до вирішення цієї проблеми. Після кінця цього опалювального сезону, ми розглянемо це питання, щоб за літо таки встановити новий котел і щоб більше не було ніяких забруднень. Хоча за нашими даними, ця сажа безпечна, не викликає алергію і захворювання, вона є цінним добривом. Ми стараємось, як можемо. Подаємо смілянам тепло, ніхто не скаржиться на нашу роботу. Ми єдина організація, яка справно працює в тих складних умовах, які є у Смілі й у нашій державі. Треба шліфувати те, що є, впроваджувати нові технології, допомагати розвиватись підприємству, а не критикувати і перешкоджати.

Січень 22, 2018 в 16:20 / Переглядів: 162

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина