У Польщі сталася жахлива трагедія з українською заробітчанкою

Трагедія сталася в 15 грудня в польському містечку Любонь (Великопольське воєводство). 29-річна мешканка Луцька, що працювала в місцевій пральні, стала жертвою нещасного випадку на виробництві та втратила руку. Жінка перебуває в лікарні. Попереду на неї чекає тривале лікування та реабілітація.
Сайту YAVP.PL вдалося сконтактуватися з чоловіком потерпілої – Андрієм та дізнатися про подробиці трагічного випадку.

YAVP.PL: Пане Андрію, для тих, хто не встиг прочитати Ваші пости в соціальних мережах, що саме сталося з Оленою 15 грудня?

Андрій Романенко: Моя дружина прийшла на зміну до пральні, в якій вона працювала. Там є прасувальний каток, вона мала викласти на стрічку простирадло, розправити його, щоб не було “вузла”, або, як поляки говорять, “зайця”. Вона дуже старанна людина, намагалася виконувати свої обов`язки якомога краще. Тож, побачила, що простирадло трохи загнулося, намагалася його поправити. Через секунду її ліву руку затягнуло в каток. Вона почала кричати… Страшно уявити, який біль вона відчувала, адже це праска, температура надзвичайно висока. Рука за лічені хвилини фактично запеклася. Коли Олену доставили до лікарні, про порятунок кінцівки навіть не йшлося,  все, що нижче плеча довелося ампутувати аби урятувати моїй дружині життя.

Олена Романенко

Олена Романенко фото з соц. мережі Facebook
YAVP.PL:  Вона була сама в тому  приміщенні? Чи намагався їй хтось допомогти?Андрій Романенко: Вона не була там сама. Але зараз триває слідство і я, нажаль, не можу розповісти всі подробиці. Скажу лише, що рука моєї дружини знаходилася в прасці 40 хвилин! Протягом цього часу Олена була в притомності й пережила весь цей жах від першої до останньої хвилини свідома того, що відбувається. Боюся, що знадобиться дуже багато часу, щоб вона почала про це забувати.

YAVP.PL: На своїх сторінках в соціальних мережах, у групах для українців у Польщі, Ви написали декілька повідомлень, де просите небайдужих допомогти Вашій дружин, хто чим може – грошима, порадою чи добрим словом. З порадами та моральною підтримкою все абсолютно зрозуміло. Але чимало читачів в коментарях до Ваших повідомлень цікавляться, на що саме збираються гроші? Чи була Олена застрахована, чи працювала офіційно?

Андрій Романенко: Олена працювала офіційно. Остання умова на злиценє була укладена з роботодавцем 11 грудня, за 4 дні до трагедії. Вся проблема в тому, що ми до сих пір не отримали офіційної інформації, чи внесла фірма  дані моєї дружини до ЗУСу (система соціального страхування – ред). Наша ситуація є зараз дуже непростою. Ніхто не може сказати, як організм Олени відреагує на це важке ураження, як довго знадобиться перебувати в лікарні. Не варто забувати, що нова кінцівка, нажаль, не виросте, а Олені лише 29 років і треба буде якось жити далі, робити протезування. Реабілітація та штучний протез – це дуже дорого. Якщо нам вдасться отримати відшкодування (за нещасний випадок на виробництві – ред), то тільки через суд. На це також знадобиться час, не відомо наскільки довго цей процес розтягнеться. Ми звичайні люди, нашим єдиним доходом була праця. У Польщі у нас нікого немає. Так само як й інші українці, ми платимо за житло, бо безкоштовно нам ніхто його тут не надає. Я працюю на будівництві, але зараз майже весь час проводжу в лікарні з дружино. Тому й звернувся до нашої спільноти про допомогу. Як я вже писав в своїх постах в соцмережах, допомога це не тільки гроші. Дякую усім людям, хто відгукнувся на наше прохання, перевів гроші, подзвонив до мене чи до Олени та підтримав добрими словами. Дякую тим, хто прийшов до Олени в госпіталь. Їй дуже потрібне спілкування, підтримка.

Довідка з лікарні

Довідка з лікарні фото з соц. мережі Facebook
YAVP.PL: Можливо, Олена потребує якихось конкретних речей?Андрій Романенко: Ми будемо вдячні за будь-яку допомогу…

YAVP.PL: Як вважаєте, Вашу дружину порадують домашні українські страви, певно лікарняна їжа вже набридла?

Андрій Романенко: Так, це гарна ідея. Умови в цьому госпіталі дуже хороші. Але я хотів би окремо подякувати персоналу лікарні, який прийняв Олену, оперував і продовжує її зараз лікувати. Це дійсно висококласні професіонали і люди з великим серцем.

Для тих, хто хотів би допомогти:

Рахунок чоловіка Олени, Андрія Романенко

Bank Millenium SA
ANDRII ROMANENKO 53 1160 2202 0000 0003 3977 6009

Приватбанк  4149 4978 7361 4707 Смокталь Ганна Павлівна (мама дівчини)

Польські номери пари: +48 881242537 Андрій, +48 574027756 Альона

Госпіталь, де зараз перебуває дівчина:  м. Познань, вул. Швейцарська 3, п’ятий поверх відділ хірургії, номер палати треба уточнювати, Олену часто переводять з однієї палати до іншої

Грудень 23, 2017 в 16:53 / Переглядів: 830

Теми: Події,Світ,Суспільство,Україна