У Черкасах судили батьків, в яких помер десятимісячний хлопчик

Вироком Соснівського районного суду м. Черкаси чоловіка та жінку визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого   ч. 3 ст. 135(залишення без допомоги дитини, яка перебувала в небезпечному для життя стані та позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, що спричинило її смерть) КК України.

Встановлено, що мати , перебуваючи вдома разом з дітьми, серед яких був і десятимісячний син, наповнила кухоль  гарячою кавою, який поставила на тумбочці в кімнаті та залишила дитину без нагляду. Хлопчик, не усвідомлюючи небезпеку через малолітній вік, перекинув вказану ємкість та гарячий напій вилився на його тіло. Внаслідок цього потерпілий отримав тілесні ушкодження у вигляді опікових поверхонь тіла на обличчі, шиї і тулубі, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя.

Проте, виявивши отримання сином термічних опіків, нехтуючи моральними і правовими нормами, не вжила жодних заходів для звернення за професійною допомогою до закладів охорони здоров’я та, покладаючись на власну самовпевненість, обмежилась лише самостійнім обробленням ран з опіками маззю, тим самим завідомо залишила без кваліфікованої лікарської допомоги сина, який у зв’язку з малолітством перебував у безпорадному стані і не міг вжити заходів до самозбереження.

Лише через 27 годин після події, мати викликала швидку медичну допомогу, після чого немовля було доставлено в Черкаську обласну дитячу лікарню, однак дитина під час транспортування до медичного закладу померла.

Згідно висновку судово-медичного експерта причиною смерті хлопчика є термічні опіки гарячою рідиною близько 30 % поверхні тіла 2-3 ступеня.

За умисні дії горе-батьків, кожному призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі, встановивши іспитовий строк тривалістю 3 роки.

На даний час, вирок не вступив в законну у зв’язку з перебігом строку апеляційного оскарження.

 

Черкаська місцева прокуратура

Грудень 18, 2017 в 19:54 / Переглядів: 443

Теми: Кримінал,Події,Суспільство,Черкащина