В Умані так і не розглянули позов міського голови на місцевого активіста

Сьогодні в Умані мав відбутися суд стосовно позовної заяви міського голови Цебрія Олександра Володимировича щодо захисту честі, гідності та відшкодування моральної шкоди, яку посадовцю заподіяв місцевий активіст Гончарук Володимир Володимирович.

На підтримку відповідача до суду завітали громадські діячі, активісти, депутати місцевої ради, проте справа так і не розглянулася. Суддя Денисюк Ілона Іванівна більш як на годину затягнула початок розгляду справи, а згодом адвокат позивача, не дочекавшись жодного розпорядження від судді, написав клопотання про перенесення розгляду справи і покинув суд. Сам позивач міський голова Олександр Цебрій до суду не з’явився. Коли відбудеться засідання і чи взагалі розглядатиметься справа надалі – не відомо.

Нагадаємо, Уманський міський голова вирішив залякати активістів судовими позовами, а саме подав до суду на місцевого громадського діяча Володимира Гончарука, який на сесії міської ради назвав мера брехуном і злочинцем. В якості моральної компенсації Олександр Цебрій має намір отримати 500 000 гривень, а виручені кошти віддати на розвиток дитячої лікарні.

Адміністрація сайту “Рідний край” спробувала розібратися в ситуації. Своїм коментарем у Фейсбук поділився уманський громадський діяч Олександр Томасєвич. Він стверджує, що мер міста має право йти до суду і відстоювати свою позицію, але вимагати від опонента матеріального відшкодування моральної шкоди Олександр Цебрій не може, так як він є публічною особою. Суб’єкти владних повноважень можуть вимагати лише спростування неправдивої інформації, поширеної про них, а моральну шкоду вимагати не можуть в силу публічної роботи.

“Наш мер Постановою суду визнаний корупціонером і внесений в реєстр корупціонерів України. Також порушені кримінальні справи, де за його участі скоювалися злочини, тому є підстави вважати, що він скоїв ряд злочинів. Витяги з кримінальних проваджень, де вказано щодо кого і чого ведеться розслідування.” – додає Олександр Томасєвич.

І справді, Цебрій Олександр Володимирович значиться у базі Відомостєй з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Підставою тому є судове рішення №33/793/57/15 від 27.03.2015 року за складом корупційного правопорушення “Неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів”.

 

Грудень 13, 2017 в 16:04 / Переглядів: 219

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина