В Україні викрито злочинну групу, що вербувала підлітків для незаконної трансплантації органів до РФ

Картинки по запросу трансплантація

Українські правоохоронці затримали групу зловмисників, які вербували неповнолітніх для незаконної трансплантації органів до Російської Федерації. Про це йдеться на сайті Інтерфакс-Україна.

Як розповів прокурор Київської області Дмитро Чібісов на брифінгу в Києві у четвер, троє українців за допомогою соціальних мереж шукали неповнолітніх, готових за грошову винагороду стати незаконним донором органів.

“Сьогодні ми ліквідували канал незаконної трансплантації органів… Прокуратура Київської області спільно зі співробітниками департаменту боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції… провели спільну операцію і встановили групу осіб, які намагалися вивезти до Москви людей для донорства органів”, – сказав Д.Чібісов.

За його словами, троє організаторів злочинної схеми – українці, схильні до ведення асоціального способу життя, один із них, зокрема, перебуває під слідством за грабіж.

“Наразі встановлено трьох потерпілих дітей – 14, 15, 16 років… Діти з нормальних сімей”, – уточнив прокурор, наголосивши, що зловмисники спокусили підлітків можливістю отримати велику суму грошей – $30 тис. за операцію.

Ще одна потерпіла – 32-річна жінка. Самі організатори злочину мали отримати близько $200 тис. за підбір донорів і вивезення їх для проведення операції в РФ – вилучення 5% печінки.

Водночас Д.Чібісов не уточнив, з ким із Росії працювали фігуранти злочину, від кого надходило замовлення на підбір нелегальних донорів. Прокурор зазначив, що нині ще тривають слідчі дії.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України.

Грудень 13, 2017 в 11:25 / Переглядів: 214

Теми: Кримінал,Події,Суспільство,Україна