Представники найбільших операторів розповіли, коли в Україні з’явиться 4G

Не дивлячись на те, що з 2015 року на території України працює мобільний зв’язок третього покоління, подальшого розвитку у цьому напрямі за останні два роки так і не відбулося. Три найбільших мобільних оператори отримали ліцензію на надання послуг мобільного зв’язку цього стандарту – це лідери ринку, Vodafone, lifecell, Київстар. За даними статистики, послуга доступна більше ніж половині населення країни, пишуть Новини Черкас.

зв'язок 4G, антени мобільного зв'язку

Фото: Pxhere.com

Однак, постає питання, коли на території хоча б найбільших міст почне розвиватись новий стандарт – 4G. Технологія працює в декілька разів швидше і вже поширена у більшості європейських країн. За словами представників згаданих вище мобільних операторів, українці зможуть насолоджуватись якісним мобільним інтернетом не раніше весни наступного року.

Кому взагалі потрібне покращення зв’язку та збільшення швидкості мобільного інтернету? По перше, мобільний інтернет має велике значення для геймерів та фанатів мобільних онлайн-ігор. Ця сфера геймінга останніми роками розвивається у прогресії і вже займає більше половини ринку усіх онлайн-ігор. Мобільні користувачі ще декілька років тому обирали прості казуальні ігри на кшталт 2048 чи простих аркад. Але зі зростанням технічних можливостей мобільних процесорів та їх медіапотужностей, популярність почали набирати ігри з крутою графікою, управлінням в режимі реального часу. Дуже популярними стали стратегічні ігри-додатки за прикладом відомого ігорного оператора PokerStars, екшн-ігри та онлайн-стратегії займають найвищі рядки за кількістю завантажень у магазинах мобільних додатків.

По друге, 4G буде корисне віддаленим працівникам та фрілансарам. Перебуваючи у транспорті чи далеко від стаціонарного інтернету чи якісного Wi-Fi, завдяки швидкому мобільному зв’язку будуть можливі навіть відеоконференції без втрати якості.

За словами представників мобільних операторів, нове покоління інтернету в Україні буде не менш якісним, ніж європейське. Планується розгорнути мережу із середньою швидкістю 100-150 мегабіт на секунду. При таких показниках якісний фільм у повноцінному HD форматі можна буде завантажити лише за десять хвилин. Таку швидкість можна сміливо порівнювати із стандартним стаціонарним підключенням до мережі Інтернет.

У чому ж особливість 4G, яке з’явиться в Україні на початку літа наступного року? У цьому стандарті передбачено широкосмугове підключення. Це значить, що через один канал зможе підключатися більше користувачів без втрати у швидкості та в якості підключення. Через велику кількість підключень, попереднє, третє покоління, працює відносно повільно. Збільшення широти смуги призводить до того, що навіть велика кількість користувачів не погіршує якість інтернету.

Єдиним недоліком на думку українських операторів, стане технічне забезпечення самих користувачів. Статистика говорить про те, що менш ніж десять відсотків українців вже придбали собі смартфони, що підтримують LTE стандарт (інша назва четвертого покоління інтернет-підключення з мобільного).

До речі, поява в Україні 4G – це не виключна ініціатива компаній, що надають послуги мобільного зв’язку. Указом Президента України у 2015 році вже було передбачено розгортання мереж для надання послуг мобільного інтернету четвертого покоління. Однак, за цим нормативно-правовим актом, повне використання мережі було заплановане ще на 2017 рік.

Важливим лишається питання технічної нейтральності. Так як на території України свої послуги пропонують три великі мобільних оператори, кожен з них застосовує обладнання, яке не завжди сумісне із обладнанням інших компаній. Це призводить до того, що для розгортання мережі LTE стандарту, компанія має закупити приватне технічне забезпечення та окремо встановлювати мобільні вежі. Якби в України було б дотримано принцип технічної нейтральності, спільне обладнання могло б використовуватись усіма мобільними операторами. Це б дозволило покращити якість та межі покриття та суттєво пришвидшити процес розвитку якості мобільного зв’язку та інтернету.

Проте у Vodafone посилаються на європейський досвід, говорячи про те, що такий стандарт зв’язку не має бути присутнім на всій території країни. Для звичайного використання інтернету та спілкування достатньо і третього покоління. А от LTE стандарти, передбачені для великої кількості девайсів, що споживають велику кількість трафіку, доцільно розгортати лише на територіях великих мегаполісів, де смуги 3G просто не вистачає для стабільного підключення усіх користувачів.

Ще з минулого року у Київстар, Vodafone, lifecell почали готуватися для спорудження мережі стандарту LTE. Компанії разом домовились про так званий рефармінг (обмін спільними частотами у 1800 мегагерц). Вже були модернізовані сімкарти та деякі базові станції для передачі сигналу.

У Кабінеті Міністрів України вже розпочато процес підготовки стандартів та вимог для ліцензування операторів, що бажають отримати ліцензію на надання послуг формату 4G. З наступного року можна буде отримати ліцензію найсучаснішого оператора, але заплатити доведеться більше шести мільярдів гривень. Найдорожчим буде діапазон 2600 мегагерц (ліцензія – більше двух мільярдів), а найдешевшим – діапазон у 1800 мегагерц.

На даний момент Національне агентство зв’язку надає лише ці дві частоти для використання у новому стандарті. Від того, на якій частоті працюватимуть мобільні оператори, залежать і терміни повного розгортання мережі. Чим більше частота – тим більше часу необхідно для повного технічного забезпечення 4G.

Самі оператори говорять про те, що технічно вони вже готові для реалізації ліцензійних вимог. Лишилося лише запустити LTE-підключення у тестовому режимі та визначити критичні точки для підсилення технічного забезпечення. Вірогідніше за все, що першими відчують надшвидкий мобільний інтернет мешканці столиці. Наступними будуть мешканці великих міст. Якщо кількість смартфонів з LTE буде більше 40-50%, то у 2019 році 4G буде доступним і в інших, невеликих містах України.

Грудень 11, 2017 в 20:15 / Переглядів: 516

Теми: Аналітика,Політика,Суспільство,Україна