Правоохоронці застерігають: водіям тяжко розгледіти пішоходів у нічний час доби

Світловідбивні наклейки — щоб водій побачив пішохода
Зробити дітей помітнішими на дорозі завдяки світлоповертальним елементам закликає поліція Черкас на своїй сторінці у «Фейсбуці». Та де ж їх придбати? — тут же стали допитуватися черкасці. Бо, як виявилося, в канцтоварах міста такого немає. Прес-секретар поліції порадила: замовте в Інтернеті. Отже, журналістка подалася на простори інформаційної павутини. І замовила кілька симпатичних з виду брелоків із двобічною світловідбивною поверхнею та наклейок. Кожна пара наклейок, як і кожен брелок, обійшлися приблизно у 22 гривні. Плюс пересилка.

Як же перевірити вдома, чи справді відбиває світло брелок?

Представник підприємства-виробника Олександр пояснив, необхідно або провести вечірній експеримент на дорозі у світлі фар (світловідбивач має діяти навіть на відстані 400 метрів), або можна в темному приміщенні з відстані не менше трьох метрів посвітити ліхтариком на елемент буквально з-під ока, бо ж плівка відбиває світло назад до його джерела. Причому, світлом екрана мобілки перевірити не вдасться — воно розсіяне, а потрібен цілеспрямований пучок. Здається, працює: брелок весело заблищав у темряві.

Наклейки, порадив консультант, використовують лише для твердих, негнучких поверхонь: велосипеди, дитячі візки, санки, портфелі пластикові, з поліестеру. Поки що замовлень на ті, які клеять на одяг, м’які портфелі, не надходять. Хоч їхня компанія працює в Україні вже сім років, про цей товар для безпеки на дорозі досі знають далеко не всі. Саме з цієї ж причини його неохоче беруть магазини — недорогий, щоб накрутити на ньому прибуток, і мало хто ним цікавиться.

150 краще за 50

Проте ринок світлоповертачів — їх ще називають флайтери, катафоти, — розкручується: навіть у Черкасах, як усе-таки виявилося в ході діалогу містян під тим же повідомленням поліції Черкас у соцмережі, є веломагазин, який продає ці дрібні, проте життєрятувальні аксесуари. Як видно з каталогу магазину, якщо флікери та наклейки ще можна замовити, то трубочки-рефлектори на спиці розібрали!

От тільки як зорієнтуватися серед брелоків, браслетів, наліпок щодо їх світлоповертальної якості? Олександр каже, що сьогодні на ринку люди, на жаль, можуть придбати елементи, які «працюють» лише з відстані 50 метрів замість європейського стандарту — не менш як із 150 метрів. Одна з ознак того, що плівка, якою вкриті вироби, неякісна, — коли вона дуже прозора. Якісна — з перламутровим затуманенням, адже має мікронасічки, які утворюють візерунок. Це плівка, на одному квадратному сантиметрі якої 8-10 тисяч мікропризм і завдяки цьому вона відображає до 85 відсотків світла. Найкращі флайтери — білого або лимонного кольору, а от помаранчеві, зелені, червоні підвіски, звірята — це передусім сувенірна продукція.

Жах для водія

Село, темно, а попереду десь обов’язково їде по трасі велосипедист у темній кухвайці, чоботях та в чорній шапці, і його старенький велодруг — без ліхтарів, рефлекторів… У ряді держав (Фінляндії, Данії, Швеції, Чехії, Білорусії) законодавчо закріплене обов’язкове для пішоходів у темний час доби носіння світлоповертальних елементів.

Тим часом в Україні може бути запроваджене їх обов’язкове носіння для дітей. Ініціює запровадження відповідного закону один з депутатів, він же радник глави МВС. В Естонії, наприклад, на підставі схожого закону батьків можуть оштрафувати, якщо на одязі їхньої дитини не виявиться світлоповертального елемента.

Грудень 8, 2017 в 17:54 / Переглядів: 135

Теми: Події,Суспільство,Черкащина