Новорічна ялинка пересварила смілянських депутатів

Похожее изображение

Пересадить ялинку, зрізати та встановити чи прикрашати ті, які ростуть на площі – про це сперечалися депутати міської ради 28 листопада на депутатських слуханнях, де розглядалися питання, які внесуть до порядку денного на сесії Смілянської міської ради.

Понад дві години депутати обговорювали те, якою ж має бути головна новорічна красуня міста, пише SMILA.IN.UA

За задумом відділу культури, який відповідає за новорічне дерево, для смілян на ялинку мають витратити 88 тисяч 700 гривень. Як пояснила начальник фінансового відділу Галина Ярославівна Сватко, 47 700 гривень мають витратити на придбання професійних, світлодіодних гірлянд, ще 41 000 гривень має бути використана для перенесення ялинки, її пересадки, використання автомобіля та догляд дерева (близько 36 000 гривень), виконання робіт по монтажу новорічних прикрас та каркасу ялинки з використанням спецтехніки.

За словами начальника відділу культури Ірини Іванівни Бобошко, над питанням “яким має бути головне новорічне дерево”, відділ культури виконавчого комітету міської ради працював ще з літа. Головне новорічне дерево місту має подарувати смілянка, на подвір’ї у якої росте 10-ти метрова новорічна красуня. Дерево пишне і гарне. Тому щоб не задумуватися щороку, де брати ялинку на новорічні свята та кошти на неї, у відділі культури запропонували ідею: пересадити дерево на центральну площу міста.

Роботи з пересадки, перевезення дерева мала виконати одна з нетутешніх фірм, яка спеціалізується на пересадці дорослих дерев і зробити це необхідно до настання морозів, коли дерево вже спить та зможе нормально прижитися і радувати містян у самісінькому центрі Сміли. Ідею відділу культури підтримує частина депутатів, а от інша частина доводить протилежну думку.

Під час обговорення цього питання на депутатських слуханнях частина депутатів запропонувала прикрашати до Нового року ялинки, які ростуть на центральній площі. Обговорюючи можливість запропонованого рішення відразу згадали, як кілька років тому живі ялинки в центрі міста, котрі прикрашали до новорічних свят, ледь не згоріли. В результаті домовилися, що живі ялинки прикрашати можна, але без використання легкозаймистих прикрас — паперових гірлянд, вати тощо.

– Не факт, що дерево не пропаде. То чи варто викидати на вітер такі суми? – доводив власну думку депутат Ю. Кредзинський та поцікавився, як пересаджене дерево буде виглядати на центральній площі міста, яку в 2018 році мають реконструювати.

– На столі у заступника лежить кілька фото майбутньої реконструкції площі і на жодній з них ялинки немає, – зазначив депутат Юрій Кредзинський.

Начальник відділу культури Ірина Бобошко відповіла, що має погодження всіх відповідних служб, які підтримали пересадження живого дерева. Думку І. Бобошко підтримала інша частина депутатів, а депутат міської ради Віктор Федоренко зазначив, що у Кам’янці та Білій Церкві є успішний досвід пересаджування живих дерев. Крім того, фірма, яка виконуватиме роботи, зобов’язується два роки доглядати за деревом.

Не оминули згадками і ялинку, яка минулого року стояла на площі міста. Згадали про те, що прикрашали її як кажуть, “всім миром”, але смілянам дерево все одно не сподобалося.

Член виконавчого комітету Віктор Овчаренко запропонував на засідання запросити місцевого підприємця та громадського активіста Андрія Черничка, який, за його словами, обіцяв купити місту штучне дерево та планував виділити на це близько 270 тисяч гривень. Проте підприємець, обдумавши останні події в місті, купувати ялинку передумав.

Поставити ялинку біля будинку культури запропонував секретар міської ради Костянтин Синьогуб, та винести це питання окремим на сесію міської ради. Його пропозицію також підтримали не всі. Депутат міської ради Ольга Нікітченко більше цікавилася прикрасами для ялинки та сумою коштів, яка виділяється на закупівлю гірлянд, адже на її думку, краще придбати достатньо ялинкових прикрас і прикрашати дерева, які ростуть на площі.

Обговорення новорічного дерева затягнулося в часі і присутні у залі депутати навіть дійшли вже до особистих образ, але домовитися так ні про що і не змогли.

Грудень 6, 2017 в 15:23 / Переглядів: 399

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина