Туалети за 162 мільйони: “Укрзалізниця” закупилась за завищеними цінами

Філія “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця” 30 жовтня за результатами тендеру замовила у підприємства “Рост” запасних частин на 161,8 млн грн.

Про це повідомляють “Наші Гроші“, пише “Обозреватель”.

В цьому році поставлять 150 комплектів власного виробництва для туалетів пасажирських плацкартних вагонів по 1,08 млн грн. Вони включають обладнання вакуумного туалету для одного вагона (1,04 млн грн), підлогу туалету для робочої сторони (5,3 тис. грн) і неробочої сторони (4,8 тис. грн), комплект кронштейнів і виробів для монтажу туалетів (32,4 тис. грн). При цьому в ціну не входить монтаж, який буде здійснюватися окремо.

У травні залізниця купувала такі комплекти, в тому числі і у “Роста”, на 19% дешевше – в середньому по 905 тис. грн за одиницю. У порівнянні з торішньою ціною туалет подорожчав на 19%, а монтажний комплект – на 29%.

На відміну від весняної закупівлі, на цей раз тендерна документація не містила вимог по трирічному підтвердженому досвіду співпраці з УЗ по установці туалетів і відповідності туалетів конкретним технічним умовам, які узгоджені саме для “Роста” на туалети “Екотол-ВАК”.

При цьому журналісти відзначають, що ціна близько 1 млн грн за туалетну систему для одного пасажирського вагона дуже висока в порівнянні з Росією. Зокрема, “РЖД” на тендері купує туалети за 832 тис. грн з роботами по монтажу.

Грудень 1, 2017 в 22:03 / Переглядів: 158

Теми: Аналітика,Економіка,Події,Суспільство,Україна