Уманський водоканал пояснив, чому частина міста у денний час залишається без води

Картинки по запросу немає води в квартирі

Останнім часом, мешканці мікрорайонів міста Міщанка, ГРС, Передмістя Бесарабка та Івангородське скаржаться на відсутність водопостачання у денний час. Це пов’язано із тим, що в період з 06 жовтня по 06 листопада 2017 року на вулиці Заводська, ліквідовано шість поривів магістрального водоводу діаметром 500 мм. Ця магістраль живить водою саме ці мікрорайони, при цьому частина ділянки магістралі знаходиться у вкрай зношеному, аварійному стані, де регулярно відбуваються аварії. Причиною частих аварій на цій ділянці є те, що трубопровід прокладений у агресивному для металу середовищі – шлакові відкладення від діяльності бувшого цегляного заводу та наближеність до поверхневих вод осташівського ставу. Ці фактори спричиняють прискорену корозію металів і як наслідок високий ступінь зношеності трубопроводу.

Також, на внутрішніх стінках старих водопровідних труб централізованих мереж відкладається іржа, яка з часом перетворюється у кам’яні нарости, зменшуючи при цьому просвіт трубопроводу та його робочий діаметр. Коли водопостачання безперервне, а тиск постійний, то тривалий час це ніяким чином не впливає на якість води та водопостачання вцілому. Але у разі відключення води – для проведення ремонтних робіт, тиск в трубі знижується або повністю відсутній. В цей час відкладення іржі можуть зрушитись з місця, осипатись на дно труби. Після завершення ремонтних робіт, водопостачання відновлюється, а вода, що подається в трубу вимиває часточки іржі та відкладень, при цьому змінює забарвлення та може мати сторонній запах, таке явище носить назву «вторинне забруднення» та безпосередньо пов’язано із станом мереж як магістральних, розподільчих, так і внутрішньобудинкових та приватних. Тому, після проведення ремонтних робіт можливе короткочасне погіршення органолептичних показників води (підвищена забарвленість та мутність). В такому випадку, для приведення показників якості води до норми достатньо пропустити невеликий об’єм води через внутрішньобудинкові мережі, крани споживачів тим самим випустити мутну воду з труб. Зі свого боку, після проведення ремонтних робіт, кожного разу водоканал проводить промивку відповідних мереж великих діаметрів.

На початку 2018 року, за сприятливих погодних умов та температурного режиму, КП «Уманьводоканал» планує провести роботи з заміни аварійної ділянки магістрального трубопроводу на вулиці Заводська на трубопровід із сучасного матеріалу, що дасть змогу покращити якість водопостачання мікрорайонів. Необхідні матеріали для проведення робіт вже частково закуплені.

Комунальне підприємство «Уманьводоканал» постійно працює над забезпеченням уманчан послугами з централізованого водопостачання та водовідведення. Враховуючи стан та ступінь зношення водопровідних та каналізаційних мереж, працівники підприємства витрачають значні зусилля та матеріальні ресурси на усунення поривів, аварійних ситуацій в цілодобовому режимі. Також, проводять планові ремонтні роботи, роботи з попередження аварійних ситуацій та покращення санітарного стану мереж трубопроводів, роботи з відновлення альтернативних джерел водопостачання.

Адміністрація підприємства просить абонентів з розумінням поставитись до тимчасових незручностей, адже в разі виникнення аварійних ситуацій попередити мешканців завчасно неможливо, при цьому працівники водоканалу працюють над усуненням наслідків поривів та проводять аварійно-відновлювальні роботи в найкоротші терміни (на протязі однієї доби).

Нагадуємо, що інформацію щодо запланованих та аварійно-відновлювальних робіт можна отримати на офіційній сторінці КП «Уманьводоканал» у Facebook, або за телефонами диспетчерської служби. В разі, якщо тривалий час вода в мережах централізованого водопостачання не приходить до норми (має підвищену забарвленість та мутність, сторонні запахи або присмаки), просимо абонентів звертатись до диспетчерської служби КП «Уманьводоканал» для відповідного реагування за телефонами: (04744) 3-45-49; 4-25-29 (багатоканальний); (097) 124-25-29; (063) 134-25-29, із зазначенням контактного номеру телефону, конткретної адреси та періоду часу, коли саме спостерігалась проблема.

 

КП «Уманьводоканал»

Ноябрь 8, 2017 в 20:37 / Переглядів: 324

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина