Як уберегтися від платіжок на тисячі, коли опалення відсутнє

Експерти радять залучити до справи юристів.

Хоч офіційно опалювати оселі українців розпочали ще два тижні тому, сотні сімей радості від теплих батарей у квартирах досі не відчули. Та якщо зігріватись поки вдається старими дідівськими методами, то які цифри прийдуть у квитанціях уже за тиждень – поки загадка.

Про це йдеться в сюжеті програми “Сніданок з “1+1”, повідомляє ТСН.

12 градусів тепла за вікном і стільки ж у квартирі. Щовечора киянка Марина Голота повертається в холодну оселю. Хоча опалення в будинку увімкнули ще два тижні тому. Про це свідчать розпечені батареї у під’їзді. Вдома ж Марині доводиться грітись хутряними чобітками і електрообігрівачем. А ще – чекати перших платіжок.

“Ми минулого року платили за опалення близько двох тисяч гривень. Цього року там говорили, що нібито має ще піднятися вартість опалення. Які нам прийдуть цього року платіжки – ми не можемо собі уявити. Але, виходячи з попередніх платіжок, тобто в нас вже два тижні має бути опалення, – це ми вже маємо заплатити тисячу гривень. А за що? Якщо в квартирі холодно”, – нарікає Марина Голота.

Згідно з нормативами, в опалювальний сезон температура в кімнаті повинна бути не нижчою, ніж 18 градусів. Так визначили ще за радянських часів і до сьогодні не змінили нічого. А все тому, що старою залишили й логіку нарахування оплати, запевняють експерти. Зігрівся чи ні – платиш сповна.

“Кожен повинен обирати собі комфорт. Крім того, що на батареї має стояти лічильник-розподілювач, там має бути регулятор і людина сама собі вибирає температурний режим і відповідно платить менше”, – говорить директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

Марина Голота каже, що всю зиму платити за холод у квартирі не збирається. А тому взялась вирішувати проблему ще до отримання перших квитанцій.

“Я дізнавалася, що можна викликати комісію. Вона зафіксує, що немає тепла в квартирі, що в квартирі холодно. Якщо комісія не приходить, то я сама можу заповнити акт про ненадання послуги. І якщо завірять троє сусідів, що немає тепла, то вони там можуть якось перерахувати ці тарифи”, – каже киянка.

Утім, щоб домогтися справедливого рішення від такої комісії, варто заручитись підтримкою грамотного юриста. Адже довести, що доводиться платити за ненадану послугу, не так просто.

“Прийде комісія і скаже: “Та у вас там не утеплені вікна, у вас у дверях дме”. І якихось критеріїв розумних немає просто. Поки ця комісія прийде, може теплокомуненерго вже підкрутить і у вас стане тепло. Тому ці комісії, які встановлюють якісь факти, – це давно забуте минуле”, – говорить директор Інституту міста. 

 

Листопад 8, 2017 в 14:35 / Переглядів: 364

Теми: Аналітика,Події,Політика,Суспільство,Черкащина