Зірваним опалювальним сезоном у Смілі зацікавився Гройсман

Похожее изображение

2 листопада в.о.міського голови Віктор Федоренко разом із представником виконкому Віктором Овчаренком мали зустріч із заступником голови Черкаської облдержадміністрації Сергієм Овчаренком, який повідомив, про ситуацію із зривом опалювального сезону у Смілі вже знає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це повідомляє SMILA.UA.

В Україні небагато таких міст, які досі не опалюються. Тож ситуацію у Смілі вивчала спеціальна комісія та надала міській раді такі вказівки для ухвалення рішень:

1. Борги ТОВ «Сміла Енергоінвест» залишаються Енергоінвестові, громада не буде за них платити.

2. Жителі Сміли стали заручниками конфлікту, людей не можна залишати без тепла. Потрібно будь-яким чином розпочати опалювальний сезон.

3. У Смілі буде працювати спеціальна комісія, до складу якої входитимуть представники і фахівці з області, смілянські депутати, активісти та ін. Ця комісія щодня буде перевіряти фінансовий стан ТОВ «Сміла Енергоінвест»: скільки вони отримали коштів від населення, куди пішли ці кошти, як їх витратили… Комісія регулярно звітуватиме на сесії міської ради про діяльність Енергоінвесту.

4. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подав подання в прокуратуру, щоб перевірили діяльність всієї вертикалі влади, а також всіх структур, зокрема, Черкасигаз та Енергоінвест, та всіх, хто причетний до діяльності Енергоінвест, щоб з’ясувати – чому у Смілі виникла проблема з теплом. Це розслідування буде вестись паралельно з роботою комісії.

У Черкаській ОДА рекомендували смілянському виконавчому комітетові затвердити інвестиційну програму і тарифи для ТОВ «Сміла Енергоінвест».

“Поки люди рятуються як можуть. Електрообігрівачі, пляшки з теплою водою та гора ковдр. Саме так зігріваються люди. – пише у Фейсбук журналіст Сергій Радченко. – У дитсадках дітей гріють електричними конвекторами, а ліжка для них – тими ж таки пляшками. Температура там близько 15 тепла.

У палатах місцевої медико-санітарної частини близько 10 градусів тепла. Тепло одягнені пацієнти лежать під 3-4 ковдрами. Обігрівачів не вмикають, бо світло мають лише від генераторів. Кілька містян на час до увімкнення опалення виїхали у сусідні села до батьків.

Сам Федоренко зізнається, що мерзне і він у кабінеті. Вдома ж має індивідуальне опалення.”

Нагадаємо, Через відсутність тепла в оселях у Смілі оголосили надзвичайний стан (Відео)28 жовтня, біля Будинку рад у Смілі відбулось народне віче. Ситуація серйозна, адже місцеве підприємство-теплопостачальник не заплатило НАК “Нафтогаз” за газ, тож не отримало енергоносія на опалювальний сезон.

У ПАТ НАК «Нафтогаз України» хочуть переламати смілян через коліно і не давати тепла, поки міська влада і депутати не підпишуть договір про реструктуризацію боргу ТОВ «Сміла Енергоінвест». Цього разу прозвучала цифра у розмірі 72 мільйонів гривень, які місто має покрити з бюджету, хоча кожного разу ця сума змінюється.

Утім, ані міська влада, ані жителі містечка на такий варіант категорично не згодні, бо вже заплатили за тепло, та ще й за найвищими в Україні тарифами.

До речі, ТОВ «Сміла Енергоінвест» щороку не платить за газ, і має проблеми із підключенням, з цього приводу навіть порушено кілька кримінальних справ, однак їх розслідують, як мерзле горить.

Листопад 4, 2017 в 10:44 / Переглядів: 1337

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина