В Уманській ЦРЛ привітали 500-го новонародженого

В Уманській центральній районній лікарні – знакова подія. Наприкінці жовтня тут народився 500-й новонароджений. Привітати родину Черниш із Берестівця з народженням первістка до медичного закладу завітали голова районної ради Оксана Супрунець та голова районної державної адміністрації Євгеній Данченко. Керівники району побажали родині усіляких гараздів, здоров’я  та благополуччя.

qu31.JPG

За даними попередніх років 500-го новонародженого в Уманській ЦРЛ реєстрували наприкінці року, а саме у грудні. Головний лікар Інна Добрянська відзначає, що у відділенні щорічно впроваджуються нові перинатальні технології. Тут народжують не лише жінки Уманського району, але й жінки з міста Умань,  навколишніх районних центрів та міст різних областей України. А це 20-25% породіль від усіх пацієнток, які народжують у відділенні. Такий факт свідчить про високу довіру до лікарів, а також комфорт та якість умов перебування для породіль.

Акушерсько-гінекологічне відділення є один із пріоритетних підрозділів Уманської центральної районної лікарні, яка у 2015 році підтвердила свій статус «Лікарня доброзичлива до дитини».

У 2016 році в лікарні проведено оптимізацію ліжкового фонду, в результаті чого пологове відділення було об’єднано з гінекологічним відділенням в одне – акушерсько-гінекологічне. У відділенні розгорнуто 35 ліжок, з яких 20 ліжок розраховано для госпіталізації жінок з гінекологічними захворюваннями та 15 ліжок – для жінок, які народжують або перебувають в післяпологовому періоді.

Акушерсько-гінекологічну допомогу жінкам у відділенні надають 8 лікарів акушер-гінекологів, які володіють навичками, необхідними для надання невідкладної допомоги матері та дитині.

У 2017 році в пологовому відділенні за кошти спонсорів проведено капітальний ремонт пологової зали, яка оснащена всім необхідним для комфортного перебування породіллі та  безпечного народження дитини.

У 2016-2017 р.р. для палати інтенсивної терапії новонароджених придбано кювез, апарат штучної вентиляції легень, інфузомат, лампу фототерапії, пульсоксиметр.

На даний час у відділенні функціонує 8 палат покращеного перебування матері та дитини з окремим санвузлом та душовою кабіною. Палати обладнані функціональними ліжками з ортопедичними матрацами, новими меблями та пеленальними столиками. В поточному році для відділення закуплено 50 комплектів постільної білизни.

В найближчий час відбудеться реконструкція операційної зали з придбанням нового операційного столу, безтіньових ламп, сучасного інструментарію, лапароскопічної стійки з гістероскопічною приставкою, що надасть можливість допомагати жінкам з проблемами репродукції.

На виконання загальнодержавної програми «Здоров’я нації» в березні місяці 2017 р. на сесії Уманської районної ради депутатським корпусом було погоджено рішення щодо виділення з місцевого бюджету коштів в сумі            228,2 тис.грн. для придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення з метою безкоштовної видачі їх жінкам для пологів та для пологорозрішення шляхом проведення кесаревого розтину.  Вказаний перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення з 01.05.2017 р. безкоштовно видається  жінкам Уманського району.

Ноябрь 3, 2017 в 16:55 / Переглядів: 296

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина