“Я знайомим раджу їхати сюди”, – студент із Африки про навчання у Черкасах

Вже два роки хлопець із африканській країні Гамбії здобуває вищу освіту у Черкаському національному університеті. 

Ассан Гайе вивчає туризм і говорить, що на його батьківщині український диплом вважається престижним, інформує Gazeta.ua.

– Коли я повернуся додому з українським дипломом, мені буде легше знайти хорошу роботу. В минулому році в грудні я поїхав додому на зимові канікули, і працював у дуже гарному місці. Заробляв хороші гроші. Взяли, бо навчаюся в Україні. Мені подобається навчатися і я знайомим раджу їхати сюди. Тут усе дешево. Можна багато чого собі дозволити, якщо є гроші. За навчання та проживання тут платять батьки. Я не маю права працювати. Кожен місяць витрачаю мінімум 150 доларів. Коли жив у Дніпрі витрачав 300-400 доларів. У Черкаси переїхав, щоб було дешевше. Маршрутка в Дніпрі коштувала на той момент 5 гривень, а в Черкасах – 3. Вже було видно різницю. У Дніпрі я не зміг жити в гуртожитку – були жахливі умови. Пробув там тиждень і переїхав в орендовану квартиру. Платив за неї $200 на місяць, – розповідає студент.

Ассан Гайе до приїзду в Україну знав лише одного українця – футболіста Андрія Шевченка. Що українці добрі, зрозумів, коли загубився в Києві.

– Якось я приїхав у Київ до друга взимку минулого року. Він надіслав мені свою адресу на телефон, але він розрядився. Я не пам’ятав адресу. Було дуже холодно, друга ночі. Я не знав мови і що мені робити. До мене підійшов чоловік, який не розмовляв англійською. Я пояснив, що в мене сів телефон і немає зарядного пристрою. Він купив його і дозволив зарядити телефон у своїй машині. Потім знайшов адресу мого друга в гуглі. Це був мій найкращий день в Україні, пригадує Ассан Гайе.

Жовтень 31, 2017 в 16:00 / Переглядів: 115

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина