Через відсутність тепла в оселях у Смілі оголосили надзвичайний стан (Відео)

Похожее изображение

30 жовтня відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій у Смілі. Тут одноголосно ухвалили рішення про надзвичайну ситуацію у райцентрі, про це повідомляє Дзвін з посиланням на ТРК “Тясмин”.

Нагадаємо, 28 жовтня, біля Будинку рад у Смілі відбулось народне віче. Ситуація серйозна, адже місцеве підприємство-теплопостачальник не заплатило НАК “Нафтогаз” за газ, тож не отримало енергоносія на опалювальний сезон. У ПАТ НАК «Нафтогаз України» хочуть переламати смілян через коліно і не давати тепла, поки міська влада і депутати не підпишуть договір про реструктуризацію боргу ТОВ «Сміла Енергоінвест». Цього разу прозвучала цифра у розмірі 72 мільйонів гривень, які місто має покрити з бюджету, хоча кожного разу ця сума змінюється. Утім, ані міська влада, ані жителі містечка на такий варіант категорично не згодні, бо вже заплатили за тепло, та ще й за найвищими в Україні тарифами. До речі, ТОВ «Сміла Енергоінвест» щороку не платить за газ, і має проблеми із підключенням, з цього приводу навіть порушено кілька кримінальних справ, однак їх розслідують, як мерзле горить.

Місто вирішило створити комунальне підприємство, повернути йому комунальні котельні і розпочати опалювальний сезон самостійно, однак “Енергоінвест” не збирається легко відмовлятись від “годівнички”, заблокувавши котельні і навіть демонтувавши частину не свого обладнання на них.

Поки громадськість вирішувала на віче, що робити далі, у ТОВ «Сміла Енергоінвест» готувалися до повторних візитів на котельні, забарикадувалися, заварили двері, щоб ніхто не міг туди потрапити. Заступник міського голови Олександр Риджаніч оприлюднив інформацію, що з Дніпропетровської області приїхали близько сотні тітушок, які допомагатимуть “Енергоінвесту” відстоювати їхні позиції. При цьому ані влада, ані правоохоронні органи не показують ефективного бажання поставити на місце знахабнілих ділків.

Саме тому місцева комісія з надзвичайних ситуацій прийняла єдине можливе рішення, яке здатне визволити смілянську громаду із заручників: коли приймається рішення про надзвичайну ситуацію, інформування іде напряму до керівних органів столиці, і місцеві владці вже не зможуть “кришувати” хитрих “бізнес-шахраїв”.

Октябрь 31, 2017 в 06:43 / Переглядів: 433

Теми: Події,Суспільство,Черкащина