Погіршення погодних умов – причина підвищення ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод

Похожее изображение

У зв’язку з проходженням активного циклону з північного-заходу, 30 жовтня складні погодні умови: дощ  з переходом в  мокрий сніг.  Посилення північно-західного вітру до 17-22 м/с,  вночі  пориви 25м/с. 

Про це повідомляє Управління ДСНС України у Черкаській області.

Погіршення погодний умов негативним чином впливає на безпеку руху, підвищуючи ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод. У нагадуємо важливі правила безпечної їзди:

– Перше і найважливіше правило в умовах поганої погоди і обмеженої видимості – дотримання безпечного швидкісного режиму та дистанції. В даному випадку у водія буде можливість вчасно відреагувати на зміну дорожньої ситуації і при необхідності безпечно зупинитися перед несподіваною перешкодою, адже в екстреній ситуації автомобіль значно легше контролювати саме при русі на невеликій швидкості.

– Крім того, будьте уважні при проїзді пішохідних переходів, заздалегідь знижуйте швидкість, не об’їжджайте транспорт, що зупинився перед “зеброю”, зупиніться і пропустіть людей, які переходять дорогу.

– Якщо йде сильний дощ, такий що ви втрачаєте з поля зору транспорт, що їде попереду, необхідно відмовитися від продовження руху. В даному випадку рекомендується виїхати на узбіччя і зупинитися, обов’язково включивши при цьому аварійну світлову сигналізацію.

– У дощ, а особливо з настанням сутінок, водіям і пішоходам для підвищення безпеки рекомендується обов’язково виділити себе на дорозі. Водії повинні заздалегідь включити на своїх автомобілях габаритні вогні, ближнє світло фар або протитуманні фари, а пішоходи – по можливості використовувати світлий одяг і світлоповертальні елементи, що дозволить водіям здалеку їх побачити на дорозі і вжити відповідних заходів.

Водії! Будьте особливо уважними та обережними за кермом, неухильно дотримуйтесь Правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкість, уникайте ризикованих маневрувань та дотримуйтесь дистанційних інтервалів. В умовах недостатньої видимості рухайтеся з увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями. Стан безпеки дорожнього руху в першу чергу залежить від виконання у повному обсязі як водіями, так і пішоходами вимог Правил дорожнього руху. Усім пішоходам, особливо дітям, радимо мати на одязі світлоповертаючі елементи – це зменшить ризик потрапити в небезпеку на дорозі.

Жовтень 30, 2017 в 09:54 / Переглядів: 295

Теми: Події,Суспільство,Черкащина