Чи поповниться бюджет Уманської дитячої лікарні на 500 тисяч гривень?

Вчора ми повідомляли, що Уманський міський голова вирішив залякати активістів судовими позовами, а саме подав до суду на місцевого громадського діяча Володимира Гончарука, який на сесії міської ради назвав мера брехуном і злочинцем. В якості моральної компенсації Олександр Цебрій має намір отримати 500 000 гривень, а виручені кошти віддати на розвиток дитячої лікарні.

Адміністрація сайту “Рідний край” спробувала розібратися в ситуації. Своїм коментарем у Фейсбук поділився уманський громадський діяч Олександр Томасєвич. Він стверджує, що мер міста має право йти до суду і відстоювати свою позицію, але вимагати від опонента матеріального відшкодування моральної шкоди Олександр Цебрій не може, так як він є публічною особою. Суб’єкти владних повноважень можуть вимагати лише спростування неправдивої інформації, поширеної про них, а моральну шкоду вимагати не можуть в силу публічної роботи.

“Наш мер Постановою суду визнаний корупціонером і внесений в реєстр корупціонерів України. Також порушені кримінальні справи, де за його участі скоювалися злочини, тому є підстави вважати, що він скоїв ряд злочинів. Витяги з кримінальних проваджень, де вказано щодо кого і чого ведеться розслідування.” – додає Олександр Томасєвич.

І справді, Цебрій Олександр Володимирович значиться у базі Відомостєй з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Підставою тому є судове рішення №33/793/57/15 від 27.03.2015 року за складом корупційного правопорушення “Неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів”.

Також нам вдалося поспілкуватися безпосередньо з Володимиром Гончаруком, на якого позивається до суду міський голова. Активіст має принципову позицію, від власних слів не відмовляється, і якщо справа таки дійде до суду, то готовий довести свою правоту фактами, що підтверджують корупційні махінації Олександра Цебрія.

“Активісти, громадські організації зверталися зі скаргами на діяльність мера до прокуратури та поліції. Проте справи не розглядалися і прикривалися. Ми не винні в тому, що правоохоронна система у нас така. Сам Олександр Цебрій часто любить повторювати, що Умань – це територія Закону. Так нехай він як мер стане для всіх прикладом і виконує свої повноваження без порушень того-таки Закону.” – додає Володимир Гончарук.

З висновків випливає, що дитяча лікарня міста Умань має всі шанси лишитися без благодійної допомоги у розмірі півмільйона гривень.

Адміністрація сайту “Рідний край” надалі слідкуватиме за розвитком подій.

Октябрь 25, 2017 в 12:56 / Переглядів: 404

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина