У місяць черкащани витрачають на купівлю книжок трохи більше 100 гривень

10116855_s1Висока ціна на книги та різноманіття альтернативних форм проведення дозвілля витісняють читання книги – колись найпопулярнішого способу проведення вільного часу. Спілкування у соціальних мережах, перегляд телепрограм та інтернет-сторінок викликають більшу цікавість. Тож, чи читають черкащани книжки та скільки готові витрати на купівлю літератури,кореспондент сайту «Економіка Сьогодення» дізнавався, зробивши власне опитування.

Опитування показало, що 40% черкащан взагалі не купують книг. Здебільшого вони читають книги або у бібліотеках, або в Інтернеті.

Студент Микола Максьома дуже рідко витрачає кошти на друковані книги. Хоч він дуже любить читати, але коштів на купівлю книжок не завжди вистачає. Зазвичай, хлопець відвідує бібліотеку або користується сучасними методами – читає в Інтернеті.

Багато черкаських студентів живуть на одну стипендію, а її вистачає не на все. Тому книги, зазвичай, до списку нагальних речей не входять.

Студентка Тетяна Хрящевська зізнається, що після школи не купувала ще жодної книги.

«Мені і так вистачає куди витрачати час та кошти. Щодня у мене по 5 пар, до яких потрібно готуватись. Живу  на одну стипендію, а сучасному студенту «вибороти» її не так і просто…», – запевняє Тетяна.

Молодь, яка «обзавелася» сім’єю намагається витрачати кошти на найнеобхідніше і книги купують дуже рідко.

23-річна Альона Шевченко говорить, що раніше на книги могла витратити до 200 грн на місяць.

«Зараз, коли у мене з’явилася сім’я витрачаю менше. Потрібно купувати їжу, воду, платити за комунальні послуги та квартиру, а на це із бюджету сім’ї іде значна частина коштів. Я уже, навіть, не пам’ятаю коли останній раз затрачалася на таке задоволення», – говорить Альона Шевченко.

26-річна Марина Грущинська уже як півтора роки перебуває у декретній відпустці. Зізнається, що книг уже не купувала років із п’ять. Жінка читає безкоштовно в Інтернеті.

Ті, хто купує книги роблять це не регулярно, не щомісяця. При цьому, виділяють на купівлю літератури в середньому 100-150 гривень.

 «Купувати книги – задоволення нині дороге. В середньому видання коштують 80+ і дозволити собі багато не можу. Намагаюся витрачати в місяць не більше 150 грн (це виходить два видання) і здебільшого не в книгарнях, а на презентаціях. Душу відвожу на форумах і ярмарках, там не обмежую себе. Остання придбана книга – Марк Лівін “Рікі та дороги”, саме після презентації у Черкасах», – розповідає студентка Марина Сухенко.

«Останні книги, які я купила – Лесь Подерев’янський “Твори” за 350 грн і роман “ДНК” групи сучасних авторів Ірени Карпи, Макса Кідрука, Андрія Кокотюха, Сидоренко (Фоззі), за 90 грн. Купую книжки не кожного місяця. Грішу читанням із гаджетів», – зізнається викладач Лариса Завгородня.

У 24-річної Крістіни Орел головний критерій для витрат на літературу залежать від автора та цікавості книги, якщо це улюблений автор, то гривень сто і більше не шкода.

«Найдорожча книга, яку я сама собі купила коштує 120 грн. На жаль, щомісяця витрачати кошти на книги не має змоги: потрібно платити за квартиру, а також їжу купувати. – скаржиться Крістіна – Якщо я знаю, що хочу купити книгу, то маю відкладати два-три місяці. Остання куплена книга – Олександр Михеда “Транзишин” була це ще в червні, приблизно 80-90 грн».

Викладач Оксана Іванченко каже, що може витратити до 100 грн на місяць, але якщо книга потрібна як подарунок близькій людині, то тут сума не має значення. Остання її куплена книга була Кідрука “Не озирайся і мовчи” вартістю близько 60 грн.

Один із «економних» варіантів, який використовують черкащани, щоб купити цікаву книгу – це «барахолка».

«Скільки мені грошей не дай, мені все одно буде мало. На книги я б витрачала і витрачала, було б що за купувати. Оскільки зараз моя фінансова ситуація «не дуже» (та і книги зараз, на жаль, не такі вже і дешеві), то багато не купую, але намагаюсь хоча б одну книжку в місяць купити. Не завжди нову, а на “барахолці”, та все ж мінімум – одна в місяць. Остання книжка – це “Теплі історії для неї”, купила за 63 грн», – зауважує 20-річна Анна Барабан.

«Книги – це той вид товару, на який я завжди витрачаю гроші із задоволенням. Особливо на якісно оформлені дитячі книги. У нас вдома, напевне, вже значна частина дитячого асортименту видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. Тому, коли знаю, що буду в “книжних” місцях кладу в гаманець певну суму (не менше 500 грн). Нещодавно куплена мною книга – “Кради як митець” Остін Клеон – коштувала 160 грн. Купую ті книги, які мене зацікавили. Це не обов’язково щомісяця. Може бути, що за місяць жодної не придбала, а потім на Книжковому Арсеналі чи на Львівському форумі – десять», – розповідає керівник буккросинг-клубу «FREEBOOK» Людмила Солодка.

Жовтень 23, 2017 в 16:31 / Переглядів: 123

Теми: Економіка,Суспільство,Україна,Черкащина