Завтра на дорогах Черкащини прогнозують погану видимість

Похожее изображение

За повідомленням Черкаського Обласного Гідрометцентру вночі та у першій половині дня 20 жовтня у Черкасах і області очікується туман 200-500 метрів.

Якщо є можливість, то краще скасуйте поїздку на невизначений час, поки мряка не розсіється. Але коли поїздка дуже важлива і ви просто зобов’язані поїхати, то яким б ви не були досвідченим водієм, завжди потрібно дотримуватися певного ряду правил, інакше біди не уникнути.

Правила поведінки при тумані

У першу чергу потрібно включити освітлювальні прилади, а саме фари ближнього світла і, якщо є в комплектації, протитуманні фари. Завдяки таким заходам вас з легкістю побачать на дорозі інші учасники руху.

Бувають моменти, коли туман практично сліпить водіїв і видимість дороги скорочується до 7-10 метрів. У такій ситуації фахівці радять додатково включити аварійну сигналізацію під час руху, так як миготливі сигнали будуть помітніше, на тлі звичайного світла фар. Але якщо ви рухаєтеся в міських умовах, а не на трасі, то такий «маневр» з аварійною сигналізацією може заплутати інших учасників руху. Тому, якщо ви бачите, що наближається автотранспорт, то тимчасово вимкніть аварійні сигнали.

Щодо швидкості руху можна сказати не багато. При слабкому тумані вона не повинна перевищувати 40-50 км/год, оскільки видимість все одно погана. Якщо ви потрапили в густий туман, то максимальна швидкість руху повинна бути в районі 25 км/год.

Звичайно, дана ситуація рідкість, але все ж таке може трапитися … Їхали ви спокійно по трасі, далі почався туман і у вас раптово сталася поломка. Насамперед, в такій ситуації – не панікувати. Спочатку потрібно увімкнути аварійну сигналізацію (якщо вона не була включена раніше), постарайтеся відразу ж не виходити з машини, так як мало водіїв помітять вас на трасі під час туману. Після того, коли ви переконалися, що нікому не будете заважати, вийдіть з машини і відкотіть її на узбіччя (якщо не встигли під час поломки), а далі займіться несправністю.

Найчастіше туман має не суцільне середовище, тобто місцями він густий як вершки, а місцями лише слабкий димок. Тому, якщо ви натрапили на туман, спробуйте змінити маршрут і обігнути його, нехай дорога займе у вас більше часу, ніж ви припускали, але зате вона буде куди безпечніше, ніж «нестися» напролом.

За матеріалами:  http://autopalace.com.ua/news

Октябрь 19, 2017 в 15:39 / Переглядів: 441

Теми: Події,Суспільство,Черкащина