Вік таланту не завада: художник-самоучка у 77 років став поетом

dok

Олександр Костенко з села Рубаний Міст на Лисянщині видав першу збірку своїх віршів у 86 років. Їх у нього за роки, відколи відкрив у собі поетичний дар, назбиралося з півсотні, інформують «Вісті Черкащини».

– Писати почав, коли стукнуло сімдесят сім, – розповідає він. – Сталося це після того, як мені після довгих років мовчанки написав листа друг дитинства з Донбасу. Він тяжко хворів, і я, щоб його підбадьорити, надіслав відповідь у віршованій формі. З того часу, мов прорвало – немає й дня, щоб не з’явився в голові якийсь римований рядок. Я ношу з собою блокнот, куди, навіть посеред ночі їх записую, а коли вималюється вірш, його «доводить до ума» моя дружина Ганна, за фахом філолог. 

Олександр Костенко в юності закінчив фабрично-заводське училище, працював на цукровому заводі, в МТС, завідуючим сільським клубом. Але передусім односельці знають його як художника-самоучку. Написані ним пейзажі можна побачити чи не в кожній сільській хаті. Картини дарував просто так, «по доброті душевній». Лише раз, зізнається, продав роботу за невеликі гроші заїжджому народному депутату для його домашньої колекції.

Жовтень 14, 2017 в 11:24 / Переглядів: 138

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина