Радіаційний рівень на Черкащині щороку зменшується

Регулярні, регламентовані у часі спостереження за радіаційною ситуацією на території Черкаської області відбуваються лише на радіометричній мережі Гідрометеослужби. На цей час 8 станцій спостережень щоденно вимірюють рівень гамма-випромінювання, 1 пункт (на метеостанції у м. Черкаси) контролює радіоактивне забруднення атмосферних випадів і 1 пункт (на метеостанції у м. Каневі) відбирає проби поверхневої води з Канівського водосховища для визначення вмісту техногенних радіонуклідів. 

Існуюча мережа спостережень дає змогу своєчасно виявити порушення у дозових навантаженнях на населення Черкаської області у випадку аварії на радіаційно небезпечних підприємствах України.

За повідомлянням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, добові значення гамафону у вересні на території області коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Найвище значення (16 мкР/год) було зафіксоване на метеостанціях міст Черкаси, Умань, Золотоноша, Звенигородка.

Впродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вище вказаним населеним пунктам в основному стабільні. В порівнянні з 2016 роком намітилась тенденція до зменшення на метеостанціях Золотоноша та Звенигородка.

Вміст радіонуклідів у поверхневій воді набагато нижчий допустимих норм по питній воді.

Отже, радіаційна ситуація на території Черкаської області є стабільною. Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.

Жовтень 11, 2017 в 16:01 / Переглядів: 148

Теми: Події,Україна,Черкащина