У Черкасах здорожчає опалення

Опалення у багатоквартирних будинках черкащан в майбутньому опалювальному сезоні дещо подорожчає. Про це йшлося під час вчорашнього «відкритого громадського обговорення» проектів постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення і централізованого теплопостачання гарячої води. Пише Прочерк. 
DSC_0032_

Обговорення пройшло у Торгово-промисловій палаті. Представники відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно» та КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» наголосили на тому, що нові тарифи – економічно обґрунтовані і залишаються одними з найнижчих в Україні. Виступи керівників підприємств звелися головним чином до оприлюднення проектів постанов НКРЕКП та коротких коментарів до них.

За словами директора «Черкастеплокомуненерго» Миколи Кушніра, необхідність корегування тарифів викликана збільшенням офіційного прожиткового мінімуму (у зв’язку з чим було збільшено зарплату працівникам), підвищенням вартості покупної енергії, збільшенням курсу євро (що потягнуло збільшення вартості виплат по кредиту ЄБРР), збільшенням ціни на природний газ, а також подорожчанням холодної води, яка використовується як теплоносій.

«Відкрите обговорення» мало швидше формальний характер. Широких кіл громадськості на ньому не було. Крім того, воно відбувалося в день після трагічної загибелі в.о. директора департаменту ЖКГ Черкаської міськради Михайла Бінусова від рук убивці. Таким чином, «обговорення» тривало лише близько півгодини.

Як зазначив перший заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко, у виступах керівників підприємств застосовувалася професійна термінологія, незрозуміла нефахівцям.

– Варто було сказати чітко: чинні тарифи на сьогодні такі-то, вони зростають на стільки-то відсотків, – зазначив заступник міського голови. – Крім того, ціни наводилися «без ПДВ», що цілком неправильно, оскільки населення платить за теплопостачання з ПДВ… Давайте уникати маніпуляцій!

Мав претензії до виступів теплопостачальників і заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

– Я підтримую Станіслава Анатолійовича. Хочемо бути прозорими, а не можемо це зробити. Дійсно, візьміть за приклад, скажімо, квартиру площею 50 квадратних метрів, порахуйте, скільки було в попередніх платіжках і скільки буде зараз. Якщо ми говоримо про збільшення в платіжках цін на 9-13 відсотків, то чому ціна варіюється на 4 відсотки? Крім того, не пояснили чітко, чому НКРЕКП пішло на збільшення тарифів, чому ми це підтримуємо. Що і на «Черкаській ТЕЦ», і на «Черкаситеплокомуненерго» має відбутися модернізація застарілого обладнання із подальшим належним його обслуговуванням. Якщо не буде обґрунтованого тарифу, то ми не зможемо нормально ввійти в опалювальний сезон… Крім того, сума в платіжках виросте не надто сильно – дехто зміни кілька гривень і не побачить. Але в загальній масі таке коригування дозволить підприємствам належним чином функціонувати.

DSC_0042_

Жовтень 9, 2017 в 10:59 / Переглядів: 603

Теми: Аналітика,Події,Суспільство,Черкащина