Сміттєві розбірки в Умані: хто оплатив комунальні послуги за перебування паломників?

Екологічна катастрофа на вулиці Пушкіна!!!

Хасрайон – так на місцевому сленгу уманці називають територію масового паломництва хасидів. Раз на рік вулиця Пушкіна перетворюється на маленьке містечко іншої країни, де діють свої закони та порядки. Цьогоріч не змінилося нічого: приїжджі гості, розуміючи свою фінансову перевагу, поводяться нахабно та зухвало, місцеві мешканці в передчутті наживи терплять і всіляко намагаються бути гостинними та привітними, а органи місцевого самоврядування напередодні свята проводять купу зустрічей нарад, і все одно не виходить до кінця організувати зустріч належним чином.

Так на початку вересня ще до масового прибуття паломників містяни почали скаржитися на невивезене сміття. Найбільше його зібралося саме поблизу могильного комплексу. Про це йшлося в сюжеті Умань-медіа.

Машини змушені об’їжджати сміттєзвалища, рухаючись по тротуарах. В мікрорайоні панує антисанітарія. Місцеві мешканці обурені такою ситуацією, адже масове паломництво ще не почалося, а за вивіз твердих побутових відходів вони сплачують вчасно.

Ситуація потребує негайного вирішення, адже уманчани, що проживають на вулиці Пушкіна та сплачують за вивезення сміття, повинні отримувати якісні послуги.

 

Комунальники пояснили, чому склалася така ситуація: їх послуги паломниками не були проплачені, тому вони працюють рівно на ту суму коштів, яка надійшла від місцевих зареєстрованих мешканців. Усе, що проводиться понаднормово – це тільки їх власне добросовісне ставлення до роботи.

“Лише тільки за вчорашній день нашим товариством до 24 години ночі за адресою Пушкіна, 38 було вивезено 70 метрів кубічних сміття. З них твердих побутових відходів відсотків 20, це що стосується наших мешканців. Все решта – це будівельне сміття, великогабаритне сміття, яке йде по окремому тарифу. До сьогоднішнього дня Фонд Імені Рабі Нахмана не уклав з нами договір на вивіз побутових відходів на час паломництва хасидів, хоча тариф порівняно з минулим роком не змінився. Ми не несем відповідальності за санітарний стан саме на час паломництва хасидів, тому що роботи не оплачені.” – коментує ситуацію Ігор Сокур, директор ТОВ “Екоклінер” в сюжеті телекомпанії “Умань”.

В свою чергу, мешканці інших районів почали скаржитися на те, що з-під їх будинків зникають сміттєві контейнери, а того, що залишалося, не вистачало на весь об’єм відходів, тому біля будинків поступово росли смітники.

Зрозуміло, що задарма працювати ніхто не буде, адже потрібно обслуговавати техніку, оплачувати людську працю, тому щоб покрити фінансову недостачу, почали залучати кошти міського бюджету.

Днями в сюжеті інформаційної агенції Умань медіа виконавчий директор Міжнародний благодійний фондом ім. Рабі Нахмана Сагі Браверман прозвітував, скільки грошей яка із служб отримала.

“Ми співпрацювали з комунальниками по договору. Загальна сума договорів склала приблизно 1 300 000 гривень”. – зауважив Сагі Браверман.

Судячи з наданих квитанцій, перші кошти на рахунок комунальників надійшли ще в серпні, і сума їх була чималою, понад півмільйона гривень. Решту договорів було укладено у вересні.

Комунальні служби міста отримали понад мільйон грн. від хасидів. Фінансова прозорість

Та повідомлення про залучення коштів з місцевого бюджету з’являлися і надалі. Так сайт міста Умань з посиланням на Відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради повідомив: «Незважаючи на відмову керівників міжнародного благодійного фонду ім. Рабі Нахмана, укладати додаткові угоди на прибирання прибудинкових території, вулиць та тротуарів в районі перебування паломників-хасидів в період святкування Рош-ха-Шану, комунальні служби міста намагаються підтримувати території паломництва в належному стані».

Тобто прибирання вулиць та тротуарів в районі паломництва, ліквідація аварійних ситуацій на внутрішніх мережах електропостачання, забезпечення безперебійної роботи пасажирських ліфтів здійснюються за рахунок укладання договорів з ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ мешканцями мікрорайону паломництва, а додатковий вивіз ТПВ – за кошти МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ.

Підрахувавши загальну суму грошей, що була цьогоріч витрачена на комунальні послуги за ці кілька днів масового перебування прочан в Умані, то вона сягне далеко за 1 500 000 гривень, якщо сюди врахувати і сплату всіх послуг самими містянами, які приймали хасидів. Не зважаючи на це, В Умані хасиди жили у неналежних санітарних умовах, повідомила СЕС.

Жовтень 3, 2017 в 10:47 / Переглядів: 739

Теми: Аналітика,Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина