Антимонопольники знайшли порушення у роботі виконавчого комітету Уманської міськради

виконком

Виконавчий комітет Уманської міської ради необґрунтовано залучав архітектурно-будівельну комісію до розгляду заяв суб’єктів господарювання щодо можливості розміщення тимчасових споруд.

Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі антимонопольного відомства.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244 (надалі – Порядок) право прийняття рішень стосовно оформлення паспортів прив’язки ТС, подовження їх строку дії чи їх анулювання покладені на відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу міської ради.

В місті Умань таким органом є відділ архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради.

Однак, як встановило відділення, рішення щодо можливості розміщення ТС, оформлення паспорта прив’язки ТС і продовження терміну його дії  приймається на засіданні архітектурно-будівельної комісії, яка є консультативно-дорадчим органом виконавчого комітету Уманської міської ради, що суперечить Порядку.

Такі дії органу місцевого самоврядування містять ознаки вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування шляхом створення перешкод суб’єктам господарювання у здійсненні ними підприємницької діяльності в ТС.

Крім того, залучення архітектурно-будівельної комісії до розгляду питань щодо можливості розміщення ТС має негативний вплив на конкуренцію, оскільки внаслідок таких дій хоча і не усуваються можливості вступу на ринок суб’єктів господарювання, але істотно ускладнюють цей процес.

У місячний строк з дня отримання рекомендацій, орган місцевого самоврядування має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Жовтень 2, 2017 в 18:41 / Переглядів: 181

Теми: Політика,Суспільство,Умань,Черкащина