Невідома Умань: таємничими підземеллями Василіанського монастиря. Фоторепортаж

Сьогодні пройшли екскурсії в рамках програми “Дні європейської спадщини”. Мета проекту – привернути увагу жителів і гостей міста до його культурної спадщини і ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих або маловідомих пам’яток, щоб привернути увагу громадськості до їхньої історичної та архітектурної цінності.

Нагадаємо, що Умань вже вдруге приєднується до проведення Днів європейської спадщини. Рідний Край не зміг проігнорувати і відвідав екскурсію підземеллям Василіанського монастиря.

Екскурсія пройшла весело, жваво і цікаво. В стінах монастиря ще й досі відчувається магія.

Екскурсійний маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря» пропонує подорож підземними ходами найдавнішої споруди міста, заснованої ще у 1765 році. З монастирем пов’язано багато історичних подій та відомих імен. До 1832 року у монастирських стінах діяла школа (колегія), кількість учнів якої сягала 800 осіб. На початку XIX ст. учні школи Ю.Залеський, С.Гощинський та М.Грабовський організували літературний гурток «За-Го-Гра», який дав початок «українській школі» в польській літературі. З 2006 року в будівлі розташовано ДІАЗ «Стара Умань».

Екскурсоводи підійшли дуже творчо і відповідально до цього заходу. Слухати було цікаво, матеріал підібраний вдало. На фото видно, що працівники намагались відтворити ту атмосферу, яка панувала в підземеллі в ті часи – на столах хліб є зібрані трави з Софіївки.

 

Вересень 23, 2017 в 18:41 / Переглядів: 1413

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина